سفیر کره جنوبی: مذاکرات پشت پرده ای میان آمریکا و کره شمالی در جریان نیست

به گزارش مجله عکسها، سفیر کره جنوبی در آمریکا اظهار کرد، به نظر نمی رسد آمریکا و کره شمالی از زمان مذاکرات خلع سلاح هسته ای در سطح کاری که بدون توافق در سوئد انتها یافت، مذاکرات پشت پرده ای با یکدیگر داشته باشند.

سفیر کره جنوبی: مذاکرات پشت پرده ای میان آمریکا و کره شمالی در جریان نیست

به گزارش مجله عکسها، لی سو هیوک، سفیر کره جنوبی در آمریکا این اظهارات را پس از دیدار با استیون بیگان، نماینده ویژه آمریکا در امور کره شمالی و نماینده ارشد واشنگتن در مذاکرات با پیونگ یانگ بیان نمود.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، لی همچنین گفت، بیگان تمایل خود را برای حفظ جایگاهش در مذاکره با کره شمالی فارغ از هرگونه تغییر در وضعیتش ابراز کرد.

چند ساعت بعد، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا بیگان را نامزد تصدی معاونت وزارت امور خارجه کرد تا جانشین جان سولیوان گردد که خود نیز نامزد تصدی سفارت آمریکا در روسیه است.

سفیر کره جنوبی اضافه نمود: من همچنان بر این باورم که مایوس شدن از مذاکرات و شکست خورده دانستن مذاکرات استکهلم رویکرد مناسبی نیست. با توجه به چیزی که از مقامات آمریکایی و کره شمالی شنیده ام، فکر نمی کنم این مذاکرات به خاتمه رسیده باشند.

او در پاسخ به سوالی درباره احتمال مذاکره پشت پرده آمریکا و کره شمالی در حال حاضر گفت: من احساس نمی کنم چنین مذاکراتی در جریان باشد.

او درباره احتمال از سر گیری مذاکرات در سطح کاری در ماه نوامبر میان واشنگتن و پیونگ یانگ گفت: فکر نمی کنم بتوان در این باره پیش داوری کرد.

این سفیر از بیان جزییات دیدارش با بیگان سر باز زد و تنها گفت، این نماینده ویژه به شرح وضعیت فعلی با کره شمالی و روند و خاتمه مذاکرات استکهلم پرداخت که در روز 5 اکتبر برگزار گردید.

وی اضافه نمود، در دیدار با بیگان درباره پرتاب های موشک های کوتاه برد کره شمالی که اوایل روز پنجشنبه انجام شد، صحبتی به میان نیامد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 آذر 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 592

به "سفیر کره جنوبی: مذاکرات پشت پرده ای میان آمریکا و کره شمالی در جریان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر کره جنوبی: مذاکرات پشت پرده ای میان آمریکا و کره شمالی در جریان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید