سرپیچی بعضی هتل ها در بحران کرونا ، نگفتیم پول مردم را نمی دهیم

به گزارش مجله عکسها، رییس جامعه هتلداران ایران درباره سرپیچی بعضی از هتل ها از بخشنامه لغو سفر و دریافت جریمه کنسلی از مردم، گفت: نگفته ایم پول مردم را نمی دهیم. اتفاقا هتل ها را به استرداد کامل وجوه کنسلی تشویق می کنیم. اگر تخلفی شده است، مردم شکایت نمایند.

سرپیچی بعضی هتل ها در بحران کرونا ، نگفتیم پول مردم را نمی دهیم

هتل ها جزو نخستین گروهی بودند که به بخشنامه لغو سفر و استرداد بدون کسر جریمه اعتراض کردند. نامه رییس جامعه هتلداران ایران که بلافاصله بعد از ابلاع بخشنامه معاون گردشگری منتشر شد، هتل های زیادی را بر آن داشت تا به دستورالعمل صادره از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی متعهد نباشند و از آن سرپیچی نمایند. این واکنش حتی استرداد هزینه کنسلی سفر را در آژانس های مسافرتی تحت شعاع قرار داد، بعضی از آژانس ها با بهانه قرار دادن آن نامه جامعه هتلداران ایران و خودداری بعضی هتل ها از بازگشت کامل هزینه های کنسلی، جریمه ای را با عنوان خسارت کنسلی، از مردم گرفتند.

این کشمکش حدود یک هفته ادامه داشت تا آنجا که دولت اعلام حمایت از صنعت گردشگری در بحران ویروس کرونا کرد و جامعه هتلداران که تا پیش از این، گفته بود به بخشنامه لغو سفر معترض است و بعضی اعضای آن هم اعلام نموده بودند به آن بخشنامه عمل نمی نمایند، چرخشی در مواضع قبلی نشان داد. جمشید حمزه زاده به ایسنا گفت: در نامه ای که خطاب به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشتم، نگفته ام که وجوه دریافتی را استرداد نمی کنیم، کما این که بیشتر هتل ها از روز اول که شیوع ویروس کرونا تایید و سفرها لغو شد، بازپرداخت ها را کامل انجام داده اند. ما در آن نامه به بخشنامه به لحاظ شکلی اعتراض داشتیم که علت اصلی آن، خسارت سنگین ناشی از کنسلی ها بود که هتل ها باید متحمل شوند.

او ادامه داد: هتل ها در سیل نوروز 98 درحالی که کل کشور درگیر نبود، حدود 50 میلیارد تومان خسارت ناشی از کنسلی پرداخت کردند، بدون آن که دولت در تحمل این خسارت کمکی نموده باشد، حجم این خسارت در بحران ویروس کرونا سنگین تر هم شده است اما خوشبختانه این بار دولت تسهیلاتی را در مالیات، قبوض حامل های انرژی و بیمه کارفرمایی برای صنعت گردشگری درنظر گرفته است.

رییس جامعه حرفه ای هتلداران ایران درباره خودداری بعضی هتل ها در استرداد کامل وجوه کنسلی بدون کسر جریمه، اظهار کرد: بیشتر هتل ها هزینه را برگرداندهاند، ما همه هتل ها را به استرداد کامل وجوه تشویق می کنیم. در هتل های زیرمجموعه خودم هم یک ریال نگه نداشته ایم و نگفته ام پول مردم را نمی دهیم. اگر هتل خسارتی از مردم دریافت نموده حتما باید دلایل و مستندات مشخصی داشته باشد و اگر این مستندات برای مردم موجه نیست می توانند به کارگروه شکایت در اداره های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ها مراجعه نمایند، حتما رسیدگی خواهد شد.

حمزه زاده با اشاره به این که درحال حاضر کل هتل ها حدود 5 درصد مسافر دارند، اضافه کرد: غیر از هتل های قم، اردبیل، گیلان و بخشی از مازندارن که به دستور استانداران تعطیل شده اند، در سایر استان ها مراکز اقامتی خودجوش تعطیل نموده اند، مسافر نیست که هتل ها باز باشند. بیشتر هتل های این شهرها هم هزینه کنسلی را طبق درخواست استانداران کامل برگردانده اند یا تاریخ حضور مسافر را توافقی جابه جا نموده اند.

منبع: ایسنا

منبع: چمدان
انتشار: 5 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 926

به "سرپیچی بعضی هتل ها در بحران کرونا ، نگفتیم پول مردم را نمی دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرپیچی بعضی هتل ها در بحران کرونا ، نگفتیم پول مردم را نمی دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید