زخمی شدن 4 تن بر اثر انفجار در گورستان غیرمسلمانان در جده

به گزارش مجله عکسها، یک مقام دولت یونان گفت، در اثر انفجار در قبرستان غیرمسلمانان در شهر جده عربستان چهار تن زخمی شدند.

زخمی شدن 4 تن بر اثر انفجار در گورستان غیرمسلمانان در جده

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، این مسؤول که خواست نامش فاش نشود گفت، انفجاری در مقبره غیرمسلمانان در جده روی داده که چهار زخمی برجای گذاشته است. جراحت آنها سطحی بوده و یکی از آنها یونانی است.

این مسؤول یونانی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

وزارت خارجه فرانسه نیز در بیانیه ای اظهار داشت، این حمله در مراسم بزرگداشت توافق آتش بس 11 نوامبر 1918 که به اتمام جنگ جهانی اول منجر شد، رخ داد.

در ادامه این بیانیه آمده است: مراسمی که صبح امروز به مناسبت سالگرد انتها جنگ جهانی اول در آرامگاه غیر مسلمان های شهر جده با حضور تعدادی از سرکنسول ها از جمله سرکنسول فرانسه برگزار شد، هدف حمله با یک بمب دست ساز قرار گرفت و این انفجار تعدادی زخمی برجای گذاشت.

وزارت خارجه فرانسه در ادامه بیانیه خود این اقدام را بزدلانه و غیرقابل توجیه خوانده و آن را به شدت محکوم کرد.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه تعدادی در حمله امروز جده زخمی شدند.

این حمله در شرایطی امروز انجام شد که بسیاری از کشورها سالگرد انتها جنگ جهانی اول را جشن گرفته و به روح کشته های آن جنگ ادای احترام می کردند.

پلیس عربستان اکتبر گذشته یک عربستانی را در شهر جده بازداشت کرده بود. این فرد به یکی از نگهبانان کنسول فرانسه حمله و با یک ابزار تیز او را زخمی کرده بود. نگهبان در این حمله دچار جراحت اندکی شد و پلیس عربستان نیز اظهار داشت، اقدامات قانونی علیه این جانی در پیش گرفته می شود.

سفارت فرانسه در آن مقطع زمانی با انتشار بیانیه ای به آن حمله اشاره و اظهار داشت: کنسول فرانسه هدف یک حمله با سلاح سرد قرار گرفت که در آن نگهبان زخمی شده و به بیمارستان منتقل شد اما جراحت او خطرناک نیست.

شبکه خبری عربستان نیز روز پنج شنبه با اشاره به بازداشت فردی با یک شی تیز که به نگهبان کنسول فرانسه در شهر جده حمله کرده بود، گزارش داد: این حمله پس از قتل سه تن از جمله یک زن به دست مردی در شهر نیس فرانسه انجام شد، آن قتل ماه گذشته میلادی انجام شد و شهردار نیس آن حمله را تروریستی خواند، قاتل در زمان جرم فریاد الله اکبر سر می داد.

فرانسه هنوز با پیامدهای قتل ساموئل پتی، معلم تاریخ فرانسوی که کاریکاتورهایی در اهانت به پیامبر (ص) به دانش آموزان خود نشان داده بود، روبرو است. یک جوان چچنی اکتبر گذشته سر این معلم را از بدن جدا کرد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1403

به "زخمی شدن 4 تن بر اثر انفجار در گورستان غیرمسلمانان در جده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخمی شدن 4 تن بر اثر انفجار در گورستان غیرمسلمانان در جده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید