ریابکوف: به مذاکرات برجام بیش از اندازه واکنش نشان ندهیم

به گزارش مجله عکسها، وزارت خارجه روسیه می گوید مذاکرات برجام طبق پیش بینی های قبلی در حال اجرا است و نیازی نیست که بیش از حد به تحولاتی که در این چارچوب رخ می دهد؛ واکنش نشان دهیم.

ریابکوف: به مذاکرات برجام بیش از اندازه واکنش نشان ندهیم

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه می گوید نیازی نیست به مذاکرات برجامی از جمله مسئله برطرف تحریم های آمریکا علیه ایران، بیش از اندازه واکنش نشان دهیم.

وی در شرح این مطلب اضافه کرد: درباره مشکل تحریم ها و مسائل مربوط به بازگشت ایران به تعهدات برجامی، کار هایی در حال اجرا است و نیازی نیست که درباره آن ها سر و صدا به راه بیندازیم. همه این ها قابل پیش بینی بود و درباره شان به وسیله کانال های مختلف در مرحله آماده سازی مذاکرات وین، بحث شده است.

این دیپلمات روس اضافه کرد که به رغم حادثه نطنز، مشورت های وین طی هفته جاری نیز ادامه خواهد یافت.

ریابکوف در این باره گفت: دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. مانع یا مشکل ویژه ای وجود ندارد. لحظاتی وجود دارد که طرفین خیلی پر انرژی به شکل دهی رویکرد های خود می پردازند. ما برای حل مشکل، همکاری متعهدانه و روشن بینانه ای داریم و بر این باور هستیم که رویداد های اخیر در قالب کمیسیون مشترک برجام ازجمله اقدامات کارگروه های مشورتی، تائیدی است بر مطالبه در راستای ایجاد این چارچوب جدید.

این اظهارات در حالی بیان شد که هفته گذشته، یک مقام وابسته به وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که تحقق خواست ایران مبنی بر برطرف همه تحریم های وضع شده از سال 2017 به این سو، برای واشنگتن غیرممکن است و اصرار ایران می تواند به بن بست در مذاکرات وین منجر گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1684

به "ریابکوف: به مذاکرات برجام بیش از اندازه واکنش نشان ندهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: به مذاکرات برجام بیش از اندازه واکنش نشان ندهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید