روسیه: جنبش طالبان تغییر نموده است

به گزارش مجله عکسها، مدیر آسیایی وزارت خارجه روسیه گفت که طالبان تغییر نموده و دلیل اصلی آن داشتن زمان کافی برای یادگیری از اشتباهاتش محسوب می گردد.

روسیه: جنبش طالبان تغییر نموده است

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله عکسها، ضمیر کابلوف مدیر آسیایی وزارت خارجه روسیه گفت که جنبش طالبان در مقایسه با اواسط دهه 90 میلادی تغییر نموده است.

وی اضافه کرد: دلایل متعددی برای این تغییر وجود دارد اما مهمترین دلیل آن این است که طالبان زمان کافی برای یادگیری از اشتباهاتش داشته و بعضی اصول رادیکال را رها نموده است.

نماینده ویژه پوتین در افغانستان ادامه داد: طالبان اکنون به حفظ روابط خوب و سازنده با همسایگان و همه کشورهای منطقه تاکید دارد. بیانیه اخیر سخنگوی طالبان درباره عدم مداخله دیگر کشورها که در رابطه با نشرات جعلی مبنی بر حمایت طالبان از موضع پاکستان در کشمیر مثال خوبی در این باره است.

کابلوف با توجه به گزارش ها مبنی بر اینکه طالبان به ایجاد کانال ارتباطی با هند تمایل دارد نیز گفت که این مسایل در چارچوب روابط خوب با همسایگان است و تاکید نمود که این مانوری تاکتیکی نیست، بلکه یک چشم انداز استراتژیک است.

وی با اشاره به پیغام رهبر طالبان به مناسبت عید فطر نیز اعلام نمود که در این پیغام طالبان تمایل خود را برای تقویت روابط سازنده با تمام کشورهای منطقه بیان نموده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1148

به "روسیه: جنبش طالبان تغییر نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: جنبش طالبان تغییر نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید