رزمایش نظامی مشترک مصر و روسیه در نزدیکی ترکیه

به گزارش مجله عکسها، نیروهای دریایی مصر و روسیه رزمایش مشترکی را با مهمات جنگی برای نخستین بار در دریای سیاه در نزدیکی ترکیه برگزار می نمایند.

رزمایش نظامی مشترک مصر و روسیه در نزدیکی ترکیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نوشته روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط، نیروهای دریایی مصر و روسیه رزمایشی با مهمات جنگی را برای نخستین بار در دریای سیاه در نزدیکی ترکیه، در قالب مانورهای نظامی مشترک تحت عنوان پل دوستی برگزار می نمایند که از حدود پنج سال پیش شروع شده است

دریای سیاه بین بخش جنوب شرقی اروپا و آسیای صغیر واقع شده است و به وسیله تنگه بسفر ترکیه و دریای مرمره به دریای مدیترانه متصل می گردد.

بین مصر و ترکیه از سال ها پیش به دلیل حمایت علنی و آشکار آنکارا از اخوان المسلمین مصر و نزاع بر سر منابع انرژی در منطقه شرق دریای مدیترانه، روابط متشنجی و پر تنشی برقرار بوده است.

نیروهای دریایی مصر برای رسیدن به دریای سیاه باید از تنگه بسفر و دریای مرمره عبور نمایند، به طوری که کشتی های جنگی مصر از نزدیک استانبول در اطراف دریای مدیترانه و در ورودی تنگه بسفر عبور می نمایند که اکثرا تحت کنترل ترکیه است.

طبق بیانیه اخیر نیروهای مسلح مصر، تعدادی از نیروهای دریایی، پایگاه دریایی اسکندریه را به منظور مشارکت در اجرای آموزش مشترک دریایی مصر و روسیه تحت عنوان پل دوستی-3 در دریای سیاه با هدف تقویت چشم انداز همکاری نظامی و حمایت از کوشش های امنیتی و ثبات منطقه ترک کردند.

نیروهای دریایی مصر در جریان سفر خود در صحنه عملیاتی دریای مدیترانه، تشکیلات دریانوردی را انجام دادند و همچنین از دو تنگه دردنیل و بسفر عبور کردند تا برای انجام آموزش مشترک با نیروی دریایی روسیه آماده شوند.

ناوگان دریای سیاه روسیه گفت، مانورهای دریای سیاه با استفاده از تسلیحات و مهمات جنگی انجام می گردد.

به همین دلیل، اداره اطلاعات ناوگان با صدور بیانیه ای گفت: در جریان مانورهای کشتی های ناوگان دریای سیاه وابسته به نیروی دریایی روسیه و با مشارکت نیروی دریایی مصر، برنامه ریزی شده است که با تیراندازی به سمت اهداف سطحی و هوایی، همه نوع حفاظت و دفاع از کشتی ها تست گردد.

نیروهای مشترک روسیه و مصر همچنین تمرین های امدادرسانی در دریا، تفتیش و جستجوی کشتی های مشکوک، ارائه یاری به کشتی در حال غرق شدن و کوشش برای نجات را انجام خواهند داد.

رزمایش های روسیه و مصر تحت عنوان پل دوستی - 2020 در بازه زمانی 17 تا 24 نوامبر در نووروسیسک و میدان آموزش دریایی ناوگان دریای سیاه برگزار خواهد شد.

این نخستین مانور (مانور زمینی و دریایی) در دریای سیاه به شمار می آید.

تمرینات پل دوستی از سال 2015 توسط نیروهای دریایی روسیه و مصر برگزار می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1413

به "رزمایش نظامی مشترک مصر و روسیه در نزدیکی ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش نظامی مشترک مصر و روسیه در نزدیکی ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید