رایزنی نماینده ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله

به گزارش مجله عکسها، در گفت و گوی امروز نماینده ویژه وزیر امور خارجه ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله، طرفین بر استمرار مذاکرات افغانی - افغانی تأکید کردند.

رایزنی نماینده ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، با توجه به اهمیت تحولات پیش رو در افغانستان، محمدابراهیم طاهریان فرد نماینده ویژه وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در امور افغانستان در ادامه رایزنی های خود امروز (سه شنبه) با عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان مصاحبه کرد.

در این مصاحبه طرفین با مرور آخرین شرایط مذاکرات درون افغانی، استمرار مذاکرات افغانی - افغانی را مناسب ترین شیوه دستیابی به توافق و برقراری ثبات در افغانستان برشمردند.

طاهریان فرد همچنین امروز با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور افغانستان مصاحبه کرد. او دیروز نیز با نمایندگان ویژه آلمان و روسیه در امور افغانستان و همچنین محمد حنیف اتمر وزیر خارجه افغانستان به رایزنی پرداخته بود.

طاهریان فرد و نماینده دبیرکل در این مصاحبه درباره آخرین شرایط مذاکرات درون افغانی، فرایند صلح در افغانستان و دستیابی به ثبات پایدار به وسیله راهکار های دیپلماتیک به رایزنی پرداختند.

طاهریان فرد روز گذشته (دوشنبه) ششم بهمن ماه با نمایندگان ویژه آلمان و روسیه در امور افغانستان نیز به رایزنی پرداخته بود. در این مصاحبه ها نماینده ویژه وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت کاهش خشونت ها و تشریک مساعی کشور های دوست افغانستان در استقرار صلح پایدار به وسیله راه های دیپلماتیک تاکید نمود.

وی همچنین مصاحبه های درون افغانی را مناسب ترین راه برای پایان بحران در افغانستان و کاهش آلام مردم این کشور خواند و آمادگی کشورمان را برای ارائه هرگونه مساعدتی در این جهت مورد اشاره قرار داد.

نماینده ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان همچنین دیروز با محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه افغانستان مصاحبه نموده بود. در این مصاحبه آخرین تحولات افغانستان، مناسبات دوجانبه و فرایند صلح افغانستان مورد بحث و گفتگو نهاده شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1547

به "رایزنی نماینده ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی نماینده ایران در امور افغانستان با عبدالله عبدالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید