تور استانبول ارزان: رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای در سفر وزیر ارتباطات به استانبول

به گزارش مجله عکسها، رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای از مهم ترین دستاوردهای سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استانبول برای شرکت در دوازدهمین اجلاس وزرای ارتباطات و حمل و نقل کشورهای در حال توسعه بود.

تور استانبول ارزان: رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای در سفر وزیر ارتباطات به استانبول

بهترین تجربه سفر را با تور استانبول ارزان در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا دیدن کنید و لحظات زیبایی را در این شهر تاریخی و تفریحی بگذرانید.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات سازمان کشورهای در حال توسعه با حضور وزیران و نمایندگان بیش از 55 کشور دیروز در استانبول ترکیه با حضور رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه و حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران به اسم مهمان ویژه مراسم اختتامیه به خاتمه رسید.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این اجلاس علاوه بر سخنرانی در روز نخست این اجلاس، رایزنی ها و ملاقاتهای دوجانبه متعددی با همتایان خود داشت.

وزیر ارتباطات، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، هدف از سفر خود به ترکیه را علاوه بر حضور در این اجلاس، نشست با همتایان کشور های همسایه اسم کرد و گفت: از مهم ترین سیاست های بین المللی دولت سیزدهم در عرصه بین المللی دیپلماسی مالی است و معرفی ظرفیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و به ویژه پلتفرم های ایرانی و شرکت های فناور این عرصه به کشورهای منطقه در دستور کار این سفر است.

زارع پور، به اسم یکی از سخنرانان اصلی صحن علنی این نشست هم با تشریح پیشرفت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینهٔ ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی، بر لزوم بهره گیری حداکثری از فناوری اطلاعات برای بهبود کیفیت زندگی بشر و هم لزوم برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای تأکید کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ملاقات با وزرای ارتباطات کشورهای جمهوری آذربایجان و ترکیه اهمیت برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک را مورد توجه قرار داد.

زارع پور پس از ملاقات و گفت وگو با رشاد نبی اف وزیر ارتباطات و حمل ونقل جمهوری آذربایجان گفت: در این ملاقات ابراز علاقه خودمان را درباره راه اندازی مراکز داده مشترک بین دو کشور اعلام کردیم، مراکزی که می تواند میزبان محتوا ها و خدمات بین المللی پرکاربرد باشد و برای کاربران هر دو کشور کیفیت کاربری بهتری را ایجاد کند.

تبیین ظرفیت شرکت های فناور و پلتفرم های ایرانی و همگرایی دو کشور برای تعامل با پلتفرم های منطقه ای از دیگر مباحث مطرح شده در این ملاقات دوجانبه بود. اعلام آمادگی پلتفرم های ایرانی برای ارائه خدمات در جمهوری آذربایجان از دیگر محور های مورد بحث در این نشست بود که با استقبال وزیر ارتباطات و حمل ونقل آذربایجان رو به رو شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ملاقات با عادل کارا اسماعیل اغلو وزیر ارتباطات و زیرساخت ترکیه هم خواهان برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک شد که این پیشنهادات هم با استقبال همتای ترک روبرو شد.

زارع پور بعلاوه در ملاقات با داتوکو جعفر کوشاری، دبیرکل سازمان کشورهای در حال توسعه پیشنهاد تشکیل کمیته ارتباطات و فناوری اطلاعات این سازمان را به میزبانی ایران مطرح نمود که با تایید و استقبال دبیرکل روبرو شد.

بر این اساس این گزارش و با رایزنی های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس دوازدهمین شورای ارتباطات و اطلاعات به زودی شاهد برنامه ریزی کشورهای منطقه برای توسعه پلتفرم های منطقه ای و بعلاوه راه اندازی مراکز داده مشترک خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 19 مهر 1400 بروزرسانی: 19 مهر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1917

به "تور استانبول ارزان: رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای در سفر وزیر ارتباطات به استانبول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استانبول ارزان: رایزنی برای راه اندازی مراکز داده مشترک و پلتفرم های منطقه ای در سفر وزیر ارتباطات به استانبول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید