راه اندازی سه کشتارگاه مرغ در سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای تامین نیاز مرغ استان و جلوگیری از کمبود سه کشتارگاه مرغ در استان راه اندازی شده و یک کشتارگاه دیگر نیز در حال ساخت است.

راه اندازی سه کشتارگاه مرغ در سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرنگاران ماندانا زنگنه در نشست تنظیم بازار استان سیستان و بلوچستان افزود: سه کشتارگاه در شهرستان های زابل، زاهدان و ایرانشهر راه اندازی شده و یک کشتارگاه در خاش در حال ساخت و راه اندازی است.

وی خاطر نشان کرد: این نشست به منظور هماهنگی و اتخاذ یک تصمیم واحد در ارتباط با مشکل مرغ تشکیل شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان شرح داد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم باید از عواملی که باعث ایجاد تنش و حاشیه سازی می شود جلوگیری کنیم چراکه بدخواهان سعی دارند از این شرایط برای آسیب رساندن به نظام و دولت استفاده کنند.

وی شرح داد: مردم در الویت قرار دارند و نباید نگران باشند چرا که ما همه تلاش خود را برای تامین اقلام اساسی انجام می دهیم.

زنگنه ادامه داد: نظارت بر تولید و توزیع مرغ زنده بر عهده جهاد کشاورزی قرار داده شده و لازم است این سازمان با استفاده از تمام توان خود در این عرصه نقش ایفا کند.

وی با اشاره به مصوبات و ابلاغیه های هیات دولت در مورد تامین مرغ افزود: کارگروه تنظیم بازار باید پررنگ تر و منظم تر تشکیل شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد: کارگاه ها و واحدهای تولیدی باید از حداکثر ظرفیت خود استفاده و کشتارگاه ها با تمام توان کار کنند و ما نیز حمایت می کنیم.

وی با اشاره به مسائل مرغداری ها در تامین نهاده ها شرح داد: کشتارگاه های سیستان وبلوچستان فعالیت خود را افزایش دهند چرا که با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان نیاز بازار افزایش خواهد یافت است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1663

به "راه اندازی سه کشتارگاه مرغ در سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سه کشتارگاه مرغ در سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید