راهنمای تصویری ثبت درخواست اعلام حساب در سامانه بیمه بیکاری کرونا

به گزارش مجله عکسها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه که عصر سه شنبه منتشر کرد اظهار داشت که تمامی مقرری بگیرانی که در اسفند سال گذشته بیکار شده اند ظرف 24 ساعت آینده پیامکی دریافت می نمایند.

راهنمای تصویری ثبت درخواست اعلام حساب در سامانه بیمه بیکاری کرونا

براساس این اطلاعیه، متن پیامک به این توضیح است: متقاضی محترم، لطفا به محض دریافت این پیامک با مراجعه به سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری و در اسرع وقت (حداکثر 12 ساعت) نسبت به درج شماره حساب بانکی خود در یکی از بانک های معین شده در سامانه اقدام کنید. بدیهی است مسئولیت اعلام صحت و سقم شماره حساب و انطباق آن با کد ملی بر عهده جنابعالی است.

براساس این گزارش فهرست افرادی که تاریخ بیکاری آنان در فروردین ماه امسال است نیز از سوی سازمان تامین اجتماعی احصاء و در آینده ای نزدیک برای این افراد نیز پیامکی با مضمون فوق ارسال خواهد شد.

راهنمای ثبت درخواست در سامانه بیمه بیکاری کرونا

برای ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری ضروری است به سایت وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به آدرس mcls.gov.ir مراجعه کنید و از منوی سمت راست بر روی گزینه سامانه ثبت درخواست بیمه بیکاری کلیک نمایید.

در مرحله بعد با قبول شرایط توافق نامه و با وارد کردن شماره ملی، شماره بیمه و شماره کارگاه درخواست خود را ثبت و شماره حساب بانکی خود را اعلام کنید.

بانک های عامل برای بیمه بیکاری کدامند؟

6 بانک ملی، ملت، صادرات، تجارت، رفاه و سپه اسامی بانک هایی است که مقرری بگیران باید در یکی از آن ها حساب داشته باشند. متقاضیانی که در یکی از این 6 بانک حساب دارند باید به سایت بیمه بیکاری که امکان ویرایش اطلاعات را دارد مراجعه نمایند و شماره حساب را ثبت نمایند. اما حتماً باید پیامک شماره حساب برای متقاضیان آمده باشد. اگر تا قبل از عید فطر هم واریز نگردد؛ طبق وعده دوستان تأمین اجتماعی در هفته آینده واریز خواهد شد.

احتمال واریز بیمه بیکاری کرونا تا قبل از عید فطر

مسعود بابایی، مدیر کل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار در گفت وگو با تسنیم، درباره پرداخت بیمه بیکاری کرونا گفت: پیامک درخواست شماره حساب برای تأیید شدگان نهایی بیمه بیکاری به زودی ارسال می گردد.

وی ادامه داد: کوشش می کنیم بیمه بیکاری مشمولان تا عید فطر واریز گردد. لیست اسفند و فروردین ماه در اختیار تأمین اجتماعی قرار گرفته است و با توجه به اینکه یک وقفه ای در پرداخت داشتیم پرداخت مقرری بگیران با تأخیر بود. این تأخیر از سوی تأمین بودجه از سازمان برنامه و بودجه بود که 22 اردیبهشت ماه اعلام کردند که حدود 1286 میلیارد تومان اعتبار برای بیمه بیکاری تخصیص داده شده است و در اختیار سازمان تأمین اجتماعی قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1109

به "راهنمای تصویری ثبت درخواست اعلام حساب در سامانه بیمه بیکاری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای تصویری ثبت درخواست اعلام حساب در سامانه بیمه بیکاری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید