راشد الغنوشی: احزاب سیاسی به دولت الفخفاخ یاری نمایند

به گزارش مجله عکسها، رئیس مجلس تونس و رهبر حزب اسلامگرای النهضه این کشور ترکیب کابینه جدید تونس را معقول و منتاسب دانست و از تمام احزاب و گروه های سیاسی خواست که با این دولت همکاری داشته و به آن یاری نمایند.

راشد الغنوشی: احزاب سیاسی به دولت الفخفاخ یاری نمایند

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها به نقل از روزنامه تونسی الصباح نیوز، راشد الغنوشی دریک نشست مطبوعاتی گفت: ترکیب دولت جدید معقول است و توازنی را بین احزاب و نمایندگان مجلسی ایجاد نموده است.

وی توضیح داد: حزب النهضه (که دارای 54 کرسی در مجلس است) موافق چینش دولت الیاس الفخفاخ است چرا که در این دولت افراد برجسته ای از مجلس و احزاب سیاسی حضور دارند.

رهبر حزب النهضه درباره هماهنگی بین اعضای دولت جدید گفت: این دولت از مجموعه ای از احزاب تشکیل شده که حول یک برنامه تعیین اجتماع نموده اند لذا به منظور کارایی بیشتر دولت باید تمام احزاب و گروه های سیاسی با دولت الفخفاخ همکاری داشته باشند و به آن یاری نمایند.

قرار است مجلس تونس برای رای اعتماد دادن به کابینه الفخفاخ چهارشنبه این هفته تشکیل دهد.

حزب النهضه به عنوان بزرگترین تشکل سیاسی در مجلس و حزب قلب تونس به عنوان دومین گروه سیاسی در این مجلس به همراه سایر تشکل های سیاسی موجود در مجلس تونس اعلام نموده اند به دولت الفخفاخ رای اعتماد خواهند داد. تنها بعضی احزاب سیاسی موجود در مجلس این کشور اعلام نموده اند به دولت جدید رای اعتماد نخواهند داد.

د

الیاس الفخفاخ فهرست اعضای کابینه خود را چهارشنبه هفته گذشته تسلیم رئیس جمهور تونس کرد.

این کابینه 31 نفر عضو دارد که پس از مشورت و رایزنی با احزاب سیاسی تونس تشکیل شده است.

دولت جدید تونس متشکل از مقامات عالی رتبه احزاب و شخصیت های مستقل است.

فن سالاری، شفافیت و نداشتن فساد مالی از جمله ملاک های الفخفاخ برای انتخاب وزیران کابینه اش اعلام شده است.

این روزنامه در خبر دیگری نوشت: الفخفاخ در نشستی با اعضای کابینه اش که دیروز در کاخ کارتاژ (قرطاج) برگزارشد، بر همکاری وزیران با یکدیگر تاکید نمود.

در این نشست، وی دیدگاه هایش را درباره فعالیت دولت مطرح و برنامه ای را برای دست یابی به اهداف مورد نظر اظهار داشت تا در سایه آن دولت بتواند عملکرد موفقی داشته باشد.

الفخفاخ با تاکید بر اهمیت تفاهمنامه های دولتی گفت: این تفاهمنامه هایی که در بستر سیاسی انجام می شوند، سنگ بنای ائتلاف حکومتی خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 894

به "راشد الغنوشی: احزاب سیاسی به دولت الفخفاخ یاری نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راشد الغنوشی: احزاب سیاسی به دولت الفخفاخ یاری نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید