ملاقات نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان با ظریف

به گزارش مجله عکسها، در این ملاقات نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت افغانستان در طول سالهای جنگ در آن کشور ، از نقش مثبت کشورمان در یاری به حل مسائل افغانستان قدر دانی کرد.

ملاقات نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان با ظریف

به گزارش گروه سیاسی مجله عکسها، آقای تادامیچی یاماموتو نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان در ملاقات امروز با وزیر امور خارجه کشورمان آقای یاماموتو آخرین تحولات داخلی افغانستان را تشریح و با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت افغانستان در طول سالهای جنگ در آن کشور ، از نقش مثبت کشورمان در یاری به حل مسائل افغانستان قدر دانی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در ارتباط با نتایج انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، لزوم حفاظت از آراء مردم افغانستان و پیگیری این فرایند تا به نتیجه رسیدن و اعلام نتایج نهایی با رعایت سلامت و شفافیت را مورد تاکید قرار داد و ابراز امیدواری نمود دولت جدید افغانستان هر چه زودتر بتواند کار خود را آغاز کند.

ظریف همچنین حمایت کشورمان از فرایند صلح با مالکیت و راهنمایی دولت افغانستان تا رسیدن به توافقی بین الافغانی با مشارکت تمام گروههای افغانستان از جمله طالبان را اعلام کرد و با تصریح بر بی اعتمادی به طرحهایی که از سوی آمریکا مطرح می گردد، بر لزوم ایفای نقش پر رنگ تر سازمان ملل برای تسهیل مذاکرات صلح تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 810

به "ملاقات نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان با ظریف" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در افغانستان با ظریف"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید