دوران تحول در وزارت میراث فرهنگی آغاز شده است، فضای مجازی برای میراث فرهنگی یک فرصت است

به گزارش مجله عکسها، اولین همایش سراسری معاونان، مشاوران و مدیران کل ستادی و استانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صبح امروز سه شنبه 25 آبان 1400 در محل آمفی تئاتر این وزارتخانه برگزار گشت.

دوران تحول در وزارت میراث فرهنگی آغاز شده است، فضای مجازی برای میراث فرهنگی یک فرصت است

میراث آریا: مهندس سیدعزت الله ضرغامی در این همایش گفت: دوران تحول در وزارتخانه آغاز شده است. هم تحول در اندیشه و نگاه، و هم در روش های اقدام. در هر دو حوزه نیاز ساختارشکنی داریم. خط قرمزهای موهوم و ساختگی برداشته خواهد شد. ما مدیران خلاق و شجاع می خواهیم و دوران روش های محافظه کارانه، استاتیک و بی خاصیت تمام شده است.

او یادآور شد: مدیریت در جمهوری اسلامی، خدمت بی منت به مردم و هموار کردن جهت آن ها به سوی خوبی ها و ارزش های الهی و انسانی است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: آشنا نبودن برخی مدیران با روح وظایف خود و نگاه کلیشه ای و رفع مسئولیت بلای جان مدیریت کشور شده است.

او افزود: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آن گونه که در شأن و جایگاه آن است مورد توجه قرار نگرفته است. وظیفه همه ما بر کشیدن و بالا بردن جایگاه وزارتخانه است.

مهندس ضرغامی گفت: مدیران وزارتخانه باید سطح دانش و اطلاعات خود را در حوزه های مأموریتی ارتقا دهند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در حوزه های مرتبط با این دستگاه ادامه داد: فضای مجازی و انعکاس نظرات مردم پیرامون مسائل مرتبط با مأموریت های وزارتخانه تهدید نیست، بلکه یک فرصت است.

او حفظ میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی و معرفی آن به نسل های آینده را از مهم ترین مأموریت های این وزارتخانه دانست و تأکید کرد: کمیته ای فنی مرکب از کارشناسان خبره و مطمئن میراث و مدیران مرتبط، مسئول رسیدگی به برخی اختلافات و تصمیم گیری کارشناسی در مورد پرونده های مفتوح خواهند بود.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ادامه افزود: در این وزارتخانه نیروهای تحصیل کرده و شایسته وجود دارند که با ایجاد یک سامانه ویژه نیاز آینده به منابع انسانی برای توسعه و مأموریت های نو تأمین خواهد شد.

او افزود: تکریم ارباب رجوع از بازدیدکنندگان موزه ها و مراکز گردشگری گرفته تا مراجعان اداری بخش خصوصی، شاخص مهم ارزیابی مدیران ستادی و استانی خواهد بود.

مهندس ضرغامی با بیان اینکه همه مأموریت های نو باید دارای پیوست فرهنگی و رسانه ای باشند، ادامه داد: نظارت بر هتل ها، مراکز اقامتی، بوم گردی ها و… باید با دقت و حساسیت بیشتری دنبال شود. این ها شاخصه های ارزیابی عملکرد همکاران خواهد بود.

او افزود: ملاقات مدیران با سرمایه گذاران و کارآفرینان باید در اولویت برنامه های آنان باشد، به ویژه کسانی که نیاز به تسهیلات بانکی ندارند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: بوروکراسی کشنده آفت جان نظام مدیریتی شده است. ساده سازی، ایجاد پنجره واحد و رفع موانع دست وپاگیر با پذیرش درصدی از خطای طبیعی مورد تأکید وزارتخانه است.

او درپایان به خاطر پرداخت تسهیلات تبصره 18 از مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و افزود: با برگزاری جلسات مشترک با نمایندگان محترم، رسیدگی به پرونده های متقاضیان آغاز شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2052

به "دوران تحول در وزارت میراث فرهنگی آغاز شده است، فضای مجازی برای میراث فرهنگی یک فرصت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوران تحول در وزارت میراث فرهنگی آغاز شده است، فضای مجازی برای میراث فرهنگی یک فرصت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید