در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم

به گزارش مجله عکسها، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران به سه اشتباه بزرگ خود در دوران حضورش در رئال مادرید اعتراف کرد.

در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم

به گزارش مجله عکسها ، کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران چند سال پیش راهنمایی رئال مادرید را بر عهده داشت. تجربه ای که البته تلخ و توام با ناکامی بود. سرمربی پرتغالی بعد از سالها در یک مصاحبه تفصیلی با تریبونا اکسپرسو درباره دوران حضورش در تیم اسپانیایی صحبت کرد. او از اغلب تصمیماتی که در آن موقع گرفته شد، انتقاد کرد و آن ها را اشتباه های بزرگ خواند. با این حال سرمربی پرتغالی از راهنمایی رئال مادرید پشیمان نیست.

کی روش گفت: زمانی که به من این پروژه را پیشنهاد دادند، می دانستم فریبی در کار نیست. می دانستم خورخه والدانو چنین پیشنهادی داده است. او به من گفت که برای این پروژه به یک سرمربی احتیاج داریم و تو سرمربی انتخابی ما هستی. زمانی که از باشگاهی همچون رئال مادرید پیشنهاد دریافت می کنید، ابتدا قبول می کنید و سپس فکر می کنید. زمانی که من در تیم اسپانیایی حضور داشتم، مادرید یک باشگاه فروشنده محسوب می شد تا خریدار. رییس باشگاه به اعضا قول داده بود بدهی ها را جبران کند. سیاست باشگاه این بود که 6 کهکشانی حضور داشته باشند و همه بازیکنان میانی در جلو بازی نمایند. این روش باعث شد تا ماکه له له و فرناندو مورینتس تیم را ترک نمایند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه به سه اشتباه مرگبارش در رئال مادرید اشاره نمود و گفت: این سه اشتباه M3 نام داشت و به میلیتو، ماکه له له و مورینتس مربوط می شد. این سه اشتباه مرگبار به قیمت اخراج سه یا چهار مربی پس از من تمام شد و میلیون ها یورو برای بازسازی دوباره مادرید هزینه شد. این سه اشتباه تاریخ باشگاه را تحت تاثیر قرار داد و بخش تلخ تاریخ محسوب می گردد.

با وجود اینکه از سرمربی پرتغالی در دوران حضورش در مادرید (04-2003) به شدت انتقاد شد اما او از قبول راهنمایی تیم اسپانیایی پیشیمان نیست: پشیمان نیستم. دوباره به این پیشنهاد پاسخ مثبت می دهم. باید توجه کنید که ایده مان بد نبود. کنار هم گذاشتن ستاره ها و بازیکنان روی فرم جوان تفکر بدی نیست. اکنون بازیکنان جوان باید خوب باشند و باشگاه های اسپانیایی حتی نمی خواهند به صورت قرضی آن ها را از دست بدهند.

کی روش در مورد کریستیانو رونالدو نیز صحبت کرد. او در تیم ملی پرتغال در جریان جام جهانی 2010 راهنمایی این ستاره را بر عهده داشت و دورانی را در منچستریونایتد در کنار این بازیکن گذارند. سرمربی تیم ملی ایران گفت: در نخستین جلساتم در یونایتد بیان کردم که باید با رونالدو و کوارشما صحبت کنیم. به همین خاطر در توافق یونایتد با اسپورتینگ لیسبون نقش داشتم. با این حال من به مادرید رفتم و فرگوسن تصمیم گرفت با رونالدو مذاکره کند. مرا از این قضیه مطلع کرد چون به مادرید نیز رونالدو را پیشنهاد داده بودم. زمانی که من برگشتم رونالدو به یک ستاره تبدیل شده بود.

سرمربی پرتغالی در سرانجام اظهار کرد: زمانی که رهبری در تیم ملی کمی از بین رفته بود، رونالدو کاپیتان بود. کوتو، روی کاستا، فیگو و نونو گومژ تیم را ترک نموده بودند. رونالدو هنوز برای کاپیتانی کم تجربه بود. همچنین سال خوبی را پشت سر نگذاشته بود چون آسیب دیده بود. با این حال من کسی بودم که او را به یونایتد بردم. من رونالدو را پس از تنش با وین رونی در جام جهانی 2006 راضی کردم که برگردد. او با من و فرگوسن جلسه گذاشت و در آنجا سندی را به امضا رساند و در آن بیان کرد که تنها یک سال دیگر در یونایتد می ماند. رونالدو چیزی به من نداد. تاریخ ما بزرگتر از آن بخش است (زمانی که رونالدو در سرانجام جام جهانی به شرایط موجود اعتراض کرد). امیدوارم مردم این قضیه را درک نمایند. این یک ماجرای تمام شده است.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 129

به "در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در رئال مادرید سه اشتباه مرگبار داشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید