خوشحالی باخ از دیدار با روحانی در نیویورک

به گزارش مجله عکسها، رئیس کمیته ملی المپیک که چندی پیش در سوییس به دیدار رئیس کمیته بین المللی المپیک رفته بود، در حاشیه المپیک نوجوانان نیز با او دیدار کرد.

خوشحالی باخ از دیدار با روحانی در نیویورک

به گزارش مجله عکسها ، رئیس کمیته ملی المپیک که چندی پیش در سوییس به دیدار رئیس کمیته بین المللی المپیک رفته بود، در حاشیه المپیک نوجوانان نیز با او دیدار کرد.

رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک عصر روز شنبه و در محل هتل ویژه مقامات و مسئولین شرکت کننده در بازی های المپیک نوجوانان با تماس باخ دیدار و گفت وگو کرد.

در این دیدار توماس باخ رئیس IOC ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات پیگیرانه صالحی امیری به خصوص هماهنگ کردن ملاقات مهم و حساس رئیس جمهور و وی در حاشیه نشست سازمان ملل متحد گفت: از شما به جهت توجه ویژه به ایجاد ارتباط هر چه بیشتر بین کمیته ملی المپیک و کمیته بین المللی المپیک خوشحال و ممنونم.

او دیدار با دکتر روحانی در نیویورک را نقطه عطفی در روابط این نهاد بین المللی با ایران برشمرد و ادامه داد: خوشبختانه در صحبت های رئیس جمهور ایران با من پر بود از پیغام های امید بخش و امیدوار کننده به آینده روشن و همراه با برنامه ورزش ایران.

باخ بار دیگر ضمن ابراز خرسندی از هماهنگی اجرا شده برای برپایی این نشست مهم گفت: این دیدار نشان دهنده توجه روحانی به مقوله ورزش، جوانان و سلامت جامعه ایران است که بابت این نگاه به شما تبریک می گویم. مطمئنم با استفاده از این نگاه و ظرفیت، رابطه خوب ما با کمیته ملی المپیک که منجر به حمایت های بیش از پیش خواهد شد شاهد روزهای پرفروغی در ورزش قهرمانی ایران خواهیم بود.

رئیس کمیته بین المللی المپیک پیگیری حضور زنان در استادیوم ها را یکی از مهم ترین محورهای ملاقات با روحانی مطرح کرد و ادامه داد: بسیار خوشحالم که نگاه رئیس جمهور روحانی نیز به این موضوع و مطالبه مهم زنان ایرانی مثبت و حمایتی است. امیدوارم خیلی زودتر از آن چیزی که فکر می کنم زمینه های این حضور مهم و ارزشمند مهیا گردد.

او همچنین از پیگیری مصوبات نشست قبلی با صالحی تشکر کرد و گفت: انصافا به رابطه کنونی دو نهاد بسیار امیدوارم و درخواست دارم که این رویه ادامه یابد، شک نداشته باشید که خودم و کمیته بین المللی المپیک تمام همکاری لازم برای توسعه ورزش ایران را بعمل خواهیم آورد.

صالحی امیری نیز از برپایی این نشست تشکر و گفت: دیدار شما با دکتر روحانی موج جدیدی از امید به آینده را در بین جوانان علاقمند به ورزش و مسئولین ورزش کشورمان ایجاد کرد و مطمئنم که خیلی زود نتایج مثبت این ملاقات را در بخش های مختلف بدنه ورزش احساس خواهیم کرد.

او همچنین از دستورهای باخ برای همکاری هر چه بیشتر و موثر بخش های مختلف IOC با کمیته ملی المپیک تقدیر و تشکر کرد و از وی برای حضور در کشورمان بصورت رسمی دعوت به عمل آورد.

رئیس کمیته ملی المپیک ایران در سرانجام گزارش هایی از فعالیت های اجرا شده در وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک ، فدراسیون ها و اتحاد و همدلی ایجاد گردیده بین این مجموعه ها ارائه داد.

5،490

منبع: ایران ورزشی
انتشار: 21 بهمن 1397 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 116

به "خوشحالی باخ از دیدار با روحانی در نیویورک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوشحالی باخ از دیدار با روحانی در نیویورک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید