خبرنگاران 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان اختصاص یافته است

به گزارش مجله عکسها، زاهدان- خبرنگاران- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نشست ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان گفت: دولت 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای یاری به ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان به ازای هر واحد 50 میلیون تومان اختصاص داده است.

خبرنگاران 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان اختصاص یافته است

جواد حق شناس روز چهارشنبه در دومین نشست هماهنگی ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان با حضور مدیران کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان های یزد، کردستان و معاون بنیاد مسکن استان تهران به عنوان ستاد تعیین در ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان و شماری از مسئولان سیستان و بلوچستان گفت: چنین مصوبه ای برای هیچ نقطه ای از کشور در نظر گرفته نشده است.

وی ادامه داد: 200 میلیارد تومان نیز برای 10 هزار واحد به هر واحد 20 میلیون تومان یاری بلاعوض در نظر گرفته شده بطوریکه نظیر این مصوبه حتی در مخاطرات طبیعی مانند سیل و حوادث دیگر نیز وجود ندارد.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: دولت همچنین 300 میلیارد تومان برای تأسیسات زیربنایی، روبنایی و کارهای عمومی مناطق حاشیه ای هزینه می نماید که تقریباً در جای دیگری چنین سابقه ای نداشته و اگر این فرصت از دست برود دیگر تکرار نخواهد شد.

وی اعلام کرد: ورود به مسائل حاشیه نشینی شهر چابهار به راحتی انجام شد و گمان می کردیم در زاهدان این موضوع راحت تر از چابهار باشد اما با یاری یک تیم مطالعاتی و مشاوران بنیاد مسکن این استان متوجه شدیم که پیچیدگی های زیادی وجود دارد.

حق شناس گفت: برای حل مشکل حاشیه نشینی باید تمامی دستگاه ها همکاری نمایند تا مسائل حل گردد زیرا با وجودی که خیلی از کارها در بنیاد مسکن راحت تر انجام می گردد اما همچنان نیازمند یاری هستیم.

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: برای حل معضل حاشیه نشینی موانع ملی و استانی داریم که شرکت بازآفرینی شهری باید تسهیلاتی به عنوان یاری اجاره و اعتبارات تملک دارایی ها برای این مناطق در نظر بگیرد.

وی اضافه کرد: در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی با بانک رسالت توافق صورت گرفته تا وام 2 درصدی که معمولاً قرض الحسنه است، اخذ گردد که در این زمینه از امتیازات بنیاد مسکن یاری می گیریم اما نیازمند یاری هستیم.

حق شناس گفت: راه و شهرسازی در پیدا کردن زمین باید همکاری کند و شهرداری نیز فضای سبز را در اختیار بگذارد تا تبدیل کنیم زیرا اگر این عنصر نایاب یعنی زمین نباشد کاری نمی توان از پیش برد.

وی اضافه کرد: بنیاد مسکن با یاری خود مردم مسائل را حل می نماید.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه گفت: تفاهم نامه ای بین وزارت راه و شهرسازی و معاونت هایی مرتبط با استانداری، بنیاد مسکن و دستگاه های دست اندرکار امضا شده است.

منصور بیجار گفت: مسائل حاشیه نشینی استان به خصوص در 2 شهر زاهدان و چابهار به صورت ویژه آنالیز و بر همین اساس تفاهم نامه منعقد و مراحل اجرایی آن شروع شده است.

وی اضافه کرد: تمام کوشش بر این است که با یاری بنیاد مسکن مشکل حاشیه نشینی حل گردد و با توجه به اینکه حوادثی را در انتها سال گذشته و سالجاری در رابطه با سیل در نقاط مختلف داشتیم، مردم خانه و کاشانه خود را از دست دادند که این امر نیازمند ساماندهی ویژه است.

سرپرست معاونت عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان اعلام کرد: پیچیدگی های زیادی در مسائل مختلف در استان وجود دارد که در این تفاهم نامه تمامی مسائل دیده شده و شهرداری در این زمینه یاری زیادی نموده است.

وی ادامه داد: در این تفاهم نامه چند قید مطرح شده که یکی بحث تفویض اختیارات و مالکیت اراضی بود که در اختیار بخش های مختلف خالصه در شهر زاهدان است که بر اساس قانون خاصی انجام می گردد.

9923 **6081

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 297

به "خبرنگاران 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان اختصاص یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 500 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای ساماندهی حاشیه نشینی زاهدان اختصاص یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید