خبرنگاران چین جلو صدور کیت های بی کیفیت تشخیص کرونا را گرفت

به گزارش مجله عکسها، پکن- خبرنگاران- با افزایش انتقادها از چین به دلیل صدور کیت های بی کیفیت تشخیص کرونا، پکن صدور این کیت ها توسط شرکت های فاقد پروانه صدور تجهیزات پزشکی را ممنوع نمود.

خبرنگاران چین جلو صدور کیت های بی کیفیت تشخیص کرونا را گرفت

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

اداره ملی تولیدات پزشکی چین روز آدینه در بیانیه ای آورده است با توجه به بعضی شکایت ها، شرکت هایی که پروانه صدور ندارند نمی توانند چنین اقلامی به کشورهای دیگر صادر نمایند.

پس از آنکه شماری از کشورهای اروپایی از بی کیفیت بودن کیت های آزمایشگاهی تشخیص کرونا و ماسک های وارداتی از چین ابراز نارضایتی کردند، این اداره اعلام نمود فقط شرکت هایی که پروانه صادرات دریافت نموده باشند، مجاز به صدور اقلام پزشکی ذی ربط هستند.

بعضی از کشورها نظیر اسپانیا و هلند در روزهای گذشته انتقادهای زیادی از بی کیفیت بودن بعضی اقلام پزشکی وارداتی از چین داشته و مقادیری از آنها را نیز بازپس فرستاده اند.

با این حال دولت چین از جمله وزارت خارجه این کشور تاکید نموده است تمامی کالاهای پزشکی که از سوی شرکت های دارای مجوز صادر می گردد باید ملاک باشد و چین در این زمینه مسئولانه رفتار نموده است.

بعضی از شرکت های سودجو در چین پس از شیوع کرونا در اروپا کوشش نموده اند تا با فرستاده محصولات غیرکیفی از جمله کیت هایی که قدرت تشخیص کرونایی آنها فقط حدود 30 درصد است و ماسک های تقلبی سودی به جیب بزنند.

تا قبل از بیانیه اداره ملی تولیدات پزشکی چین بعضی از شرکت ها با مجوزهای دیگر قادر به صادرات کالاهای پزشکی به اروپا بودند اما اکنون این پروانه ها برای صادرات کفایت نمی کند.

وزارت بازرگانی و اداره کل گمرک چین هم در بیانیه هایی آورده اند همه شرکت های صادر نماینده فراورده هایی نظیر ماسک صورت، دستگاه های تنفسی، البسه پزشکی و کیت های تشخیص کرونا باید مجوزهای لازم را از دولت برای این کار دریافت نمایند و پیشتر نیز همه مجوزهای فروش در داخل کشور را نیز دریافت نموده باشند.

به این شرکت ها اعلام شده است اگر کالاهای تولیدی آنها استاندارد نباشد از صادرات آنها جلوگیری خواهد شد فهرستی هم از شرکت های دارای مجوزهای صادراتی لازم منتشر شده است.

سونگ هایبو از مسئولان یکی از شرکت های دست اندرکار صنایع پزشکی می گوید چنین مقرراتی تاثیرات بسیار منفی برای شمار زیادی از شرکت های چینی خواهد داشت که پیشتر قراردادهایی با طرف های خارجی امضا نموده اند و نمی توانند یک طرفه آنها را فسخ نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 خرداد 1399 بروزرسانی: 3 خرداد 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 996

به "خبرنگاران چین جلو صدور کیت های بی کیفیت تشخیص کرونا را گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چین جلو صدور کیت های بی کیفیت تشخیص کرونا را گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید