خبرنگاران هیچ اداره ای حق شکایت از رسانه ها را ندارد

به گزارش مجله عکسها، زاهدان- خبرنگاران- استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هیچ اداره ای به دنبال مطالبه گری و انتقاد سازنده حق شکایت از رسانه ها را ندارد، گفت: انتقاد تا زمانی که سبب لطمه وارد شدن به آبروی اشخاص نگردد و حاوی تهمت و افترا نباشد، نباید منجر به شکایت از سوی مدیران ادارات گردد.

خبرنگاران هیچ اداره ای حق شکایت از رسانه ها را ندارد

به گزارش دریافتی مجله عکسها احمدعلی موهبتی ظهر روزشنبه در نشست با اعضای هیئت مدیره و بازرسان جدید خانه مطبوعات سیستان و بلوچستان گفت: شعبه شورای حل اختلاف ویژه اصحاب رسانه در سیستان و بلوچستان تشکیل گردد.

وی اضافه کرد: رسانه ها برای انتشار ظرفیت ها و نمایش چهره واقعی استان بیش از پیش کوشش نمایند زیرا در بخش های مختلف این استان حرف برای گفتن دارد که انعکاس آنها کار رسانه هاست.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه هیچ اداره ای به دنبال مطالبه گری و انتقاد سازنده حق شکایت از رسانه ها را ندارد، گفت: انتقاد تا زمانی که سبب لطمه وارد شدن به آبروی اشخاص نگردد و حاوی تهمت و افترا نباشد، نباید منجر به شکایت از سوی مدیران ادارات گردد.

وی با تاکید بر اینکه انتقاد سازنده سبب اصلاح و حل بسیاری از مسائل خواهد شد، اضافه کرد: تخلف در هر ارگان و مجموعه ای و در هر حزب و جناحی رخ دهد رسانه ها باید به آن بپردازند.

موهبتی آگاهی بخشیدن به آحاد جامعه در زمینه های مختلف را از وظایف رسانه ها مطرح کرد و ادامه داد: با تعامل و همگرایی قطعا توسعه و آبادانی استان بهتر رقم خواهد خورد.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: منکر وجود مسائل در کشور و استان نیستیم اما در شرایط فعلی که دشمن کوشش می نماید یاس و نا امیدی را به مردم تزریق کند، باید رسانه ها با قلم زدن از ظرفیت ها و خدمات صورت گرفته نظام، به مردم انگیزه و امید بدهند.

وی گفت: برای برطرف عقب ماندگی های تاریخی در این استان نیازمند وحدت و همراهی همه مسؤولان و مردم هستیم.

موهبتی بر اطلاع رسانی خدمات نظام در آستانه هفته دولت تاکید نمود و گفت: مسؤولان باید با برگزاری نشست های مختلف با مجله عکسها، خدمات نظام را تشریح و از همراهی مجله عکسها فعال تقدیر نمایند.

استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد: باید رسانه ها با دقت در عملکرد همه مدیران و تاکید بر شفافیت فعالیت ها، عرصه را برای مدیران متخلف تنگ نموده تا احساس امنیت ننمایند.

در این نشست که با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان، مدیرکل روابط عمومی استانداری و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار گردید، مسائل رسانه ها در زمینه های مختلف از جمله مسکن مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1233

به "خبرنگاران هیچ اداره ای حق شکایت از رسانه ها را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیچ اداره ای حق شکایت از رسانه ها را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید