خبرنگاران هیل: ترامپ مردم آمریکا را در قتلگاه داو جونز قربانی نکند

به گزارش مجله عکسها، تهران- خبرنگاران- تارنمای هیل با انتقاد از عملکرد رییس جمهوری آمریکا در مقابله با کرونا هشدار داد که دونالد ترامپ بخاطر منافع مالی، مردم این کشور را به قتلگاه داو جونز نبرد.

خبرنگاران هیل: ترامپ مردم آمریکا را در قتلگاه داو جونز قربانی نکند

ماریا کاردونیا استراتژیست حزب دموکرات و تحلیلگر بخش اسپانیایی شبکه سی. ان. ان شنبه شب در یادداشتی در تارنمای هیل نوشت: کشور ما در آرزوی دیدن یک رهبر واقعی است؛ فردی که مایه اطمینان و آرامش خاطر باشد و بتواند حقیقت را بگوید و با مردم همدلی کند.

این تحلیلگر اضافه نمود: متاسفانه ما چنین چیزی از فرمانده کل قوای خود ندیده ایم. نشست های خبری ترامپ به یک نمایش مضحک و عاری از حقیقت تبدیل شده است، به گونه ای که بعضی رسانه ها تصمیم گرفته اند این برنامه ها را به طور کامل یا به طور زنده پخش ننمایند.

نویسنده هیل از اشاره به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا و امتناع دولت ترامپ از همکاری به موقع با ایالت ها ادامه داد: نه تنها اوضاع در آمریکا بدتر شده بلکه به نظر می رسد فرمانده کل قوای ما بیش از پیش وضع مرگ و زندگی را که با آن روبرو هستیم، انکار می نماید. این انکار به قیمت جان مردم آمریکا تمام می گردد.

هیل با اشاره به کمبود ماسک، گان، دستکش و سایر تجهیزات و لوزام حفاظتی برای پزشکان و پرستاران نوشت: ما قوی ترین کشور جهان هستیم. این ظالمانه است که پرستاران و تکنیسین های پزشکی ما مجبور می شوند برای به دست آوردن این لوازم به زحمت بیافتند و یا از بیم ویروس به سر کار نروند.

اگر ترامپ در ماه دسامبر یا ژانویه به موقع وارد عمل می شد، هیچ یک از این مسائل پیش نمی آمد. اما او تصمیم گرفت که هیچ کاری نکند زیرا می ترسید که اقداماتش تبعات مخاطره آمیز سیاسی برایش در پی داشته باشد.

هیل در مورد اصرار رییس جمهوری بر خاتمه خانه نشینی مردم در اوج شیوع کرونا هشدار داد: اینک ترامپ با یک اقدام خطرناک تر میخواهد که تا عید پاک (12 آوریل - 24 فروردین) مردم به سر کار بازگشته و کسب و کارها و فعالیتشان را از سر بگیرند.

کاردونیا استراتژیست حزب دموکرات در ادامه یادداشت خود اضافه نمود: او نگران اقتصاد کشور است. ما هم نگران هستیم. اما هیچ یک از ما نباید جان مردم را در قتلگاه داو جونز قربانی کنیم و نباید اجازه دهیم که برای داشتن یک اقتصاد قوی آمریکایی های سالخورده بمیرند.

داو جونز یا میانگین صنعتی داو جونز یک شاخص در بازار بورس آمریکاست که عملکرد و ارزش سهام 30 شرکت عظیم این کشور را می سنجد.

این نویسنده ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری معلوم می گردد که چرا از روسای جمهوری می خواهیم که ریاست شان تداخل منافع مالی و مالی با کسب و کارشان نداشته باشد. گزارش ها حاکی است که 6 شرکت از هفت بنگاه عظیم پولسازی عظیم ترامپ تعطیل شده است. آیا او می خواهد که برای رسیدن منفعت به دهک های پایین کسب و کارها دوباره فعالیتشان را آغاز نمایند یا می خواهد زیان مالی شرکت های خودش را جبران کند؟

در خاتمه این یادداشت آمده است: ترامپ، خصوصا در مواقع بحرانی، نشان داده است که نمی داند چگونه رهبری کند، چگونه مایه آرامش خاطر باشد، واقعیت را چگونه برایمان بیان کند، چگونه بر اساس واقعیت ها تصمیم های درست بگیرد و نمی داند که چه چیزی خیر بیشتری دارد. این مسائل ایجاب می نماید که در ماه نوامبر فرمانده کل قوا (رییس جمهوری) متفاوتی برگزینیم.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 990

به "خبرنگاران هیل: ترامپ مردم آمریکا را در قتلگاه داو جونز قربانی نکند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هیل: ترامپ مردم آمریکا را در قتلگاه داو جونز قربانی نکند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید