خبرنگاران هوای تبریز از شرایط ناسالم خارج شد

به گزارش مجله عکسها، تبریز - خبرنگاران - مرکز پایش کیفی هوای اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: هوای کلان شهر تبریز امروز سه شنبه پس از یک هفته از شرایط ناسالم خارج شد.

خبرنگاران هوای تبریز از شرایط ناسالم خارج شد

به گزارش خبرنگاران، در اطلاعیه مرکز پایش کیفی هوای اداره کل محیط زیست آذربایجان شرقی آمده است: میانگین 24 ساعت گذشته شاخص آلودگی هوای تبریز از ساعت 8 صبح دیروز تا 8 امروز 16 دی براساس ذرات 2.5 میکرون برابر 57 و ضعیت هوا قابل قبول است.

هوای این شهر در پی پایداری جوی و افزایش غلظت آلاینده ها از دوشنبه هفته گذشته در شرایط ناسالم قرار گرفته بود.

شاخص آلودگی از صفر تا 50 هوای پاک، از 50 تا 100 هوای سالم، از 100 الی 150 هوای ناسالم برای گروه های حساس است و همچنین از 150 الی 200 نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه های سنی محسوب می شود.

هوای کلان شهر 1.8 میلیون نفری تبریز تا روز گذشت به مدت 6 روز آلوده بود، به گونه ای که در برخی از روزها افق دیده در شهر به کمتر از 500 متر کاهش یافته بود.

رسانه ها با اشاره به استفاده از مازوت برای تولید برق در نیروگاه تبریز در فصل سرما نوشتند که این اقدام یکی از دلایل اصلی آلودگی هوای تبرز به همراه بروز پدیده وارونگی هوا در نتیجه سرما و نبودن وزش باد است.

استفاده از مازوت در نیروگاه برق تبریز آن هم در فصل سرما از چند سال قبل مایه اعتراض تبریزیان بود، اما این شرایط به مدت یکی دو سال متوقف و پس از آن از سر گرفته شد.

دوستداران محیط زیست با اشاره به جهت غربی- شرقی بادهای تبریز می گویند که استفاده از مازوت علاوه بر ایجاد آلودگی در محدوده نیروگاه تبریز، موجب می شود که آلودگی توسط باد به سمت شهر هدایت شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1519

به "خبرنگاران هوای تبریز از شرایط ناسالم خارج شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هوای تبریز از شرایط ناسالم خارج شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید