خبرنگاران نخستین سلامتکده ویژه درمان کرونا در مشهد افتتاح شد

به گزارش مجله عکسها، مشهد- خبرنگاران- نخستین سلامتکده ویژه درمان کرونا با رویکرد طب ایرانی و مکمل روز سه شنبه با حضور سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مشهد افتتاح شد.

خبرنگاران نخستین سلامتکده ویژه درمان کرونا در مشهد افتتاح شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این مراسم گفت: تمام خدماتی که در مراکز 16 ساعته جامع سلامت این دانشگاه ارائه می شود، در سلامتکده منتخب کرونا ارائه می شود اما رویکرد درمان بیماری کووید 19 در این سلامتکده طب ایرانی و مکمل است.

دکتر محمدحسین بحرینی اضافه نمود: خدمات مرتبط با کرونا شامل آزمایش پی.سی.آر، غربالگری و مراقبت های سلامت در سلامتکده منتخب کرونا با رویکرد طب ایرانی و مکمل انجام می شود به طوریکه مزاجها اندازه گیری شده و درمانها بر اساس مشتقات گیاهان دارویی، داروهای ترکیبی طب ایرانی و سایر درمانهای مکمل ارائه می شود.

وی ادامه داد: در صورت احتیاج بیمار به بیمارستان و سایر مراکز درمانی ارجاع می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این سلامتکده مشاوره تلفنی در حوزه طب سنتی و کرونا ارائه می شود به طوریکه تماس گیرندگان با سامانه 191 دانشگاه علوم پزشکی مشهد که پرسشهای مرتبط با طب مکمل یا داروهای گیاهی در درمان کرونا را دارند به این مرکز وصل شده و توسط کارشناسان پاسخگویی می شوند.

در این مراسم دکتر نفسینه حسینی سرپرست دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بخشهای مختلف سلامتکده طب ایرانی و مکمل ویژه کرونا در مشهد بازدید کرد.

هشت سلامتکده طب سنتی در شهر مشهد فعال است.

در کلینیک ها و سلامتکده های طب ایرانی و مکمل تمامی خدمات مورد احتیاج توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ارائه می شود.

دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد از سال 1389 فعالیت خود را شروع نموده و در این مدت بیش از 10 دوره دانشجو در این دانشکده پذیرفته شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1535

به "خبرنگاران نخستین سلامتکده ویژه درمان کرونا در مشهد افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نخستین سلامتکده ویژه درمان کرونا در مشهد افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید