خبرنگاران معاون استاندار تهران: تعاونی های مسکن قانون مدار باشند

به گزارش مجله عکسها، تهران-خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: تعاونی های مسکن باید قانون مدار باشند و طرح های خود را بر اساس قوانین مصوب و معین شده پیش ببرند.

خبرنگاران معاون استاندار تهران: تعاونی های مسکن قانون مدار باشند

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

چراغعلی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه نمود: اکنون در سطح استان تهران 10 ها تعاونی مسکن میلیون ها متر مربع از زمین در استان را که فاقد کاربری مسکونی هستند تملک نموده اند.

وی تاکید نمود: تعاونی ها بر اساس قانون پیش از خرید هر زمینی باید استعلام های لازم برای آن را دریافت نمایند تا اعضای خود را در سال های بعد با مشکل روبرو نسازند.

چراغعلی اظهارداشت: اکنون تهران به علت این نوع رفتار بعضی افراد و تعاونی ها با چالش جدی زمین خواری و ساخت و ساز غیر مجاز روبرو است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران با بیان اینکه با این ساخت و سازهای غیر مجاز طبق قانون برخورد می گردد، گفت: از سوی دیگر بسیاری از افراد به دلیل سرمایه گذاری در تعاونی مسکن سرمایه و عمر خود را به امید به ثمر نشستن ساخت و ساز از دست داده و خسارت دیده اند.

وی یادآورشد: در صورتی که تعاونی ها از ابتدا قانون مدار بودند و بر اساس قانون اقدام به خرید ملک و شروع ساخت و ساز در آن می کردند، اکنون اعضای آن با مسائل فعلی روبرو نبودند.

چراغعلی اعلام نمود: تصرف و تملک غیر قانونی زمین ها نه فقط برای اعضای آنها که برای دولت و نظام نیز خسارت به بار می آورد و گاه دولت مجبور به جبران خسران اعضا می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1493

به "خبرنگاران معاون استاندار تهران: تعاونی های مسکن قانون مدار باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون استاندار تهران: تعاونی های مسکن قانون مدار باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید