خبرنگاران سومین دور از شمارش آرا در جورجیا نیز نتوانست شکست ترامپ را جبران کند

به گزارش مجله عکسها، تهران- خبرنگاران- اگرچه به درخواست های واهی و بی اساس کمپین ترامپ، آرا انتخاباتی در جورجیا برای سومین بار مورد شمارش نهاده شد اما نتیجه هیچ تغییری نکرد، بایدن پیروز جورجیا است.

خبرنگاران سومین دور از شمارش آرا در جورجیا نیز نتوانست شکست ترامپ را جبران کند

به گزارش خبرنگاران از روزنامه نیویورک تایمز، مقامات انتخاباتی جورجیا دوشنبه شب اعلام کردند، که بعد از سومین دور از شمارش آرا در این ایالت نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری 2020 در جورجیا تایید شده و آن پیروزی بایدن بر ترامپ است.

برد رافنسپرگر معاون فرماندار جورجیا که از حزب جمهوری خواه نیز است در کنفرانس خبری گفت: ما سه بار آرای قانونی را مورد شمارش قرار داده ایم و نتایج بدون تغییر باقی مانده است.

به دنبال ادعاهای کمپین ترامپ مبنی بر تقلب در آرای انتخاباتی در جورجیا تا کنون سه بار آرای در این ایالت به صورت دستی و ماشینی مورد شمارش قرار گرفته اما در هر سه بار نتیجه یکسان بوده و تاییدی بر شکست ترامپ در برابر بایدن بوده است.

این در حالیست که رئیس جمهوری آمریکا روز شنبه در یک برنامه انتخاباتی در ایالت جورجیا در حمایت از دو سناتور جمهوریخواه شرکت کرد و بار دیگر ادعاهای مربوط به تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را مطرح نموده است.

این نخستین حضور ترامپ در جمع طرفدارانش از زمان شکست در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر به شمار می رود، هر چند او هنوز حاضر به پذیرش شکست در برابر جو بایدن نشده است.

ترامپ در این برنامه انتخاباتی به جای حمایت از سناتورهای جمهوریخواه ایالت جورجیا، بیشتر سعی کرد تا ادعاهایش درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری را تکرار کند و این بار نیز حاضر نشد سند و مدرک معتبری را برای ادعاهایش ارائه دهد.

ترامپ گفت: آنها در انتخابات ریاست جمهوری تقلب و کلاهبرداری کردند ولی ما هنوز در این انتخابات پیروز خواهیم شد و آنها قصد دارند در این انتخابات نیز تقلب نمایند.

بایدن نخستین نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا است که توانسته است از سال 1992 میلادی تا به امروز در جورجیا پیروز گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1455

به "خبرنگاران سومین دور از شمارش آرا در جورجیا نیز نتوانست شکست ترامپ را جبران کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سومین دور از شمارش آرا در جورجیا نیز نتوانست شکست ترامپ را جبران کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید