خبرنگاران رهبر جریان ملی آزاد لبنان بر تشکیل هرچه سریعتر کابینه تاکید نمود

به گزارش مجله عکسها، تهران- خبرنگاران- جبران باسیل رهبر حزب مسیحی جریان ملی آزاد (التیار الوطنی الحر) لبنان بر تشکیل هرچه سریع تر کابینه این کشور تاکید نمود.

خبرنگاران رهبر جریان ملی آزاد لبنان بر تشکیل هرچه سریعتر کابینه تاکید نمود

به گزارش شبکه خبری المنار، جبران باسیل روز آدینه در پی ملاقات با کاردینال بشاره راعی رهبر مسیحیان مارونی لبنان گفت: در این ملاقات بر تشکیل هرچه سریع تر کابینه تاکید نمودیم.

باسیل اضافه کرد: در این ملاقات همچنین توافق کردیم که دولت پیش رو، دولتی قادر به انجام اصلاحات و معیارهای تشکیل آن معیارهایی واحد باشد.

وزیر خارجه پیشین لبنان تاکید نمود که تا امروز هیچ شرط یا خواسته ای جز تعامل برابر و نیز تشکیل کابینه مطابق قانون اساسی و وفاق ملی قائل نشده ایم.

وی گفت: در این ملاقات موضوع انفجار بندر بیروت و لزوم شفافیت در انجام تحقیقات را نیز آنالیز کردیم. لبنانی ها حق دارند بدانند که این مواد (نیترات آمونیوم) چرا وارد لبنان شد، چه کسی از آن استفاده کرد و چه کسی با دادن اجازه برای دپوی آن در بندر سهل انگاری کرد و چگونه این مواد منفجر شد؟

باسیل اضافه کرد: در این ملاقات همچنین سیاست هایی را که به مهاجرت مسیحیان منتهی می گردد و نیز چگونگی مقابله با آن را آنالیز کردیم.

لبنان از 10 اوت به دنبال استعفای حسان دیاب نخست وزیر لبنان در نتیجه پیامدهای انفجار بیروت، تا به امروز بدون دولت با اختیارات کامل اداره می گردد.

کلاف سردرگم مسائل سیاسی و اختلافات احزاب لبنانی مدت هاست که پیچیده شده و تا به امروز با وجود رایزنی های داخلی نتیجه ای برای تشکیل دولت جدید حاصل نشده است همین امر سبب شده همه نگاه ها معطوف به مکرون رییس جمهوری فرانسه گردد تا شاید وی با ابتکار عمل راهکاری برای حل این بحران ارائه دهد.

این در حالی است که کوشش های قبلی مکرون پس از انفجار بیروت برای متقاعد کردن نیروهای سیاسی لبنان به تشکیل دولتی که قادر به انجام اصلاحات سیاسی و مالی باشد، نتیجه بخش نبوده است.

همچنین ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه اوضاع جاری لبنان را به کشتی در حال غرق تایتانیک تشبیه کرد.

سعد حریری که برای چهارمین بار مامور تشکیل دولت لبنان شده تا به امروز نتوانسته است کابینه خود را معرفی کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1483

به "خبرنگاران رهبر جریان ملی آزاد لبنان بر تشکیل هرچه سریعتر کابینه تاکید نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رهبر جریان ملی آزاد لبنان بر تشکیل هرچه سریعتر کابینه تاکید نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید