خبرنگاران خدمات دولت به خانواده شهدا و ایثارگران فارس در دوران کرونا

به گزارش مجله عکسها، شیراز-خبرنگاران- دولت در دوران کرونا از 15 هزار خانواده شهید و بیش از 40 هزار جانباز استان فارس غافل نشد و ضمن پایش سلامت افراد به توزیع اقلام بهداشتی و یاری های معیشتی بین آنان اقدام کرد.

خبرنگاران خدمات دولت به خانواده شهدا و ایثارگران فارس در دوران کرونا

رجبعلی راهی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس چهارشنبه در نشست خبری با مجله عکسها با اشاره به برنامه های اجرا شده این نهاد در دوران کرونا گفت: تعداد سه هزار و 723 نفر جانباز شیمیایی در استان وجود دارد و هشت هزار و 843 نفر جانباز، پدر و مادر شهید در فارس دارای بیماری زمینه ای یا بیماری صعب العلاج هستند که بلافاصله پس از شیوع ویروس کرونا کارگروهی برای برنامه ریزی و حمایت از آنان تشکیل شد.

وی اضافه کرد: برای تهیه اقلام بهداشتی 110 میلیون تومان اعتبار تامین شد و 78 هزار و 800 جفت دستکش تهیه و بین جانبازان و خانواده های شهدا توزیع کردیم.

وی ادامه داد: همچنین تا کنون 342 هزار و 150 عدد ماسک توسط بنیاد شهید بین خانواده شهدا و ایثارگران توزیع شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان فارس گفت: همچنین 12 هزار لیتر مواد شوینده بین جامعه هدف این اداره کل توزیع شد.

راهی اضافه کرد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس برنامه تماس تلفن برای جانبازان 70 درصد و خانواده معزز شهدا را در دستور کار قرار داد که در این ایام 18 هزار تماس تلفنی با جانبازان و خانواده شهدا داشتیم.

وی ادامه داد: تست مثبت خانواده شهدا و جانبازان خیلی کمتر از فوتی های استان های کوچک است و این دستاورد پیگیری های کارگروه تشکیل شده در اداره کل بنیاد شهید فارس است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: در سال 98 تمام خانواده های شهدا و ایثارگران مورد پایش سلامت قرار گرفتند که 11 هزار و 397 نفر بودند.

راهی اعلام کرد: با کوشش و همکاری خوب انجمن جانبازان شیمیایی، مسئله ای به لحاظ ابتلا به ویروس کرونا در بین جانبازان شیمیایی گزارش نشده است.

وی همچنین به آمار بیمه شدگان اول بیمه سلامت و مکمل جامعه هدف تحت پوسش بنیاد شهید و امورایثارگران فارس اشاره نمود و اضافه کرد: 55هزار نفر بیمه شده اول و بیش از 112 هزار بیمه شده مکمل تحت پوشش داریم که طبق آخرین آمارها، مجموعا 168 هزار نفر در فارس تحت پوشش ما در بیمه اول و مکمل هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: دولت برای این 2 بیمه 265 میلیارد تومان در سال بودجه درمانی معین نموده است.

راهی اضافه کرد: تعدادی از جانبازان زیر 25 درصد استان فارس فاقد شغل، درآمد و یا بیماری هستند که برای آنان یاری معیشتی برقرار شده است که پرداخت به این دسته از جانبازان از اسفندماه 98 شروع شده و در امسال نیز تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: استقرار و بهره برداری از سیستم یکپارچه حقوق ایثارگران در سه ماه آینده، استقرار و بهره برداری سامانه یکپارچه احراز ایثارگری، استقرار و برقراری یاری معیشت برای جانبازان فاقد شغل، درآمد یا بیماری، استمرار برقراری حق پرستاری ویژه خانواده ایثارگران، تدوین سند راهبردی گلزار منور شهدا، اجرای طرح سپاس، معین تکلیف موضوع ساماندهی اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان بیش از 70 درصد و الکترونیکی شدن فرآیند سربازی و کسر خدمت فرزندان ایثارگران و پوشش بیمه عمر، حوادث غیرمترقبه و الکترونیکی شدن خدمات بیمه از جمله برنامه های امسال است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: 2 میلیارد و 400 میلیون ریال برای یاری های معیشتی هزینه شده است، همچنین سه میلیارد و 400 میلیون ریال بن کارت یاری معیشتی بین خانواده های شاهد و ایثارگر فاقد درآمد توزیع شد.

راهی همچنین به شرایط ساماندهی گلزارهای شهدا در سطح استان فارس اشاره نمود و اضافه کرد: 80 درصد گلزارهای شهدا در فارس ساماندهی و 20 درصد گلزارهای شهدا هنوز ساماندهی نشده است.

سید علی احمدی معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز در این نشست خبری گفت: حدود نیم میلیون برگ سند مربوط به شهدا و ایثارگران این استان جمع آوری و ذخیره شده و هم اینک در جای امن نگه داری می گردد.

وی اضافه کرد: امروز افتخار می کنیم که همه آحاد جامعه ایثارگری مسلح به سلاح علم شدند و حدود هفت هزار دانشجو از جامعه ایثاگری فارس در حال تحصیل هستند.

وی ادامه داد: اگرچه سن جامعه ایثارگری استان فارس بالا رفته است اما 2 هزار و 560 دانش آموز فرزند جانباز در فارس در حال تحصیل هستند که صندلی ویژه به لحاظ علمی دارند.

معاون اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس گفت: در هفته دفاع مقدس از اثر فاخر شهید اسکندری در فضای مجازی رونمایی خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1105

به "خبرنگاران خدمات دولت به خانواده شهدا و ایثارگران فارس در دوران کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خدمات دولت به خانواده شهدا و ایثارگران فارس در دوران کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید