خبرنگاران آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خسارت زیادی داشت

به گزارش مجله عکسها، بیرجند - خبرنگاران - استاندار خراسان جنوبی گفت: شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، تعداد قابل توجهی از واحدهای مرغداری استان را درگیر کرده و خسارت های زیادی به همراه داشته است.

خبرنگاران آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خسارت زیادی داشت

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری شامگاه شنبه در دیدار معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که به همراه جمعی از مدیران دستگاه های تابعه این وزارتخانه به خراسان جنوبی سفر کرده اند، با اشاره به مکاتباتی که در این زمینه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرا شده است افزود: تعداد زیادی از کارگران به واسطه این بحران بیکار شده اند و تا زمان پاکسازی واحدها، بازگشت آنان به کار مقدور نیست.

وی گفت: طی مکاتباتی با وزارتخانه خواستیم که آنفلوانزا در استان را به عنوان بحران و حادثه قهری ببینند و به همین دلیل به کارگران این مجموعه ها توجه ویژه شود.

استاندار خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش، خراسان جنوبی را استانی سرشار از ذخایر فراوان با موقعیت های زیاد برای کار و تلاش نام برد و گفت: بنا به دلایلی، زمینه های بهره مندی از این ذخایر فراهم نشده در حالی که اگر این اتفاق می افتاد، جمعی از جوانان جویای کار را نداشتیم.

وی تاکید کرد: ما باید به گونه ای اقدام کنیم که زمینه های کار و اشتغال برای این افراد مشتاق کار فراهم شود.

ملانوری گفت: به همین دلیل در سفر وزرا و مدیران کشوری در دوره های مختلف، وعده هایی داده شده اما به صورت کامل عملیاتی نشده که لازم است وزارتخانه توجه ویژه ای کند تا این مهم محقق شود.

وی به موضوع پراکندگی جمعیت و وسعت استان اشاره کرد و گفت: این شرایط، خدمات دهی به مردم و تامین زیرساخت ها را سخت تر از جاهای دیگر کرده، به همین جهت در تامین زیرساخت ها از میانگین های کشوری عقب تر هستیم.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: طی سنوات گذشته در زمینه تامین نیازها، خدمات زیادی اجرا شده اما استان همچنان از خیلی امکانات زیرساختی بی بهره است در حالی که اگر این خدمات فراهم شود، زمینه های ورود مردم به عرصه کار نیز فراهم می شود.

وی با تاکید بر سفر معاونان و مدیران ستادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان، اظهار امیدواری کرد؛ این سفر، خیر و برکت فراوانی برای مردم استان به همراه داشته باشد.

ملانوری به تشریح درخواست های استان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت و گفت: یکی از این مطالبات، تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه روستایی و عشایری است که اگر کامل شوند، اشتغال قابل توجهی ایجاد می کنند و در نتیجه در ماندگاری جمعیت و مهاجرت معکوس مؤثر خواهند بود.

وی افزود: پروژه های کارگری نیز باید معین تکلیف شوند و در پرداخت بیمه بیکاری ناشی از کرونا نیز لازم است خراسان جنوبی ویژه دیده شود.

استاندار خراسان جنوبی به موضوع بیمارستان تامین اجتماعی زیرکوه هم اشاره کرد و گفت: این بیمارستان در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است و حتی تجهیزاتی هفته گذشته برای این حوزه خریداری شده است.

وی بیان نمود: مطالبه استان این است که این مجموعه به طور کامل در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد تا برای توسعه آن اقدام نماید.

ملانوری گفت: برخی حوزه ها از جمله شستا برای سرمایه گذاری در استان اعلام آمادگی کرده اند و ما هم از سرمایه گذاران دارای اهلیت و صلاحیت استقبال می کنیم.

وی ادامه داد: این سرمایه گذاری ها می تواند فرصتی برای این باشد که از توان مردم بهره ببریم.

استاندار خراسان جنوبی از پروژه مجتمع آب درمانی مرکز خیریه علی اکبر (ع) بیرجند هم گفت که به تزریق اعتبار ویژه نیاز دارد.

وی گفت: تامین تسهیلات اشتغال برای افراد تحت پوشش بهزیستی نیز از درخواست های استان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

ملانوری راه اندازی مراکز آموزش فنی و حرفه ای در برخی شهرستان ها و تحقق وعده بانک رفاه در پرداخت تسهیلات ویژه برای انجام طرح توسعه کویر تایر را از دیگر مطالبات استان برشمرد و اظهار امیدواری کرد؛ با توجه ویژه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مردم استان توانمند شوند.

وی افزود: مردم برای نظام کم نگذاشته اند لذا باید کمک کنیم و دولت هم سهم خود را بگذارد تا شاهد تحول در استان باشیم.

سه معاون وزیر و شماری از مدیران دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز شنبه برای بازدید از طرح ها و بنگاه های اقتصادی خراسان جنوبی وارد این استان شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1542

به "خبرنگاران آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خسارت زیادی داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خسارت زیادی داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید