تکذیب ادعاهای انتخاباتی ترامپ توسط مقامات جورجیا

به گزارش مجله عکسها، خبرنگاران : مقام ارشد انتخاباتی ایالت جورجیا در یک نشست خبری به ادعاهای انتخاباتی ترامپ پاسخ داد و خط بطلانی بر آنها کشید.

تکذیب ادعاهای انتخاباتی ترامپ توسط مقامات جورجیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، گابریل استرلینگ عصر دوشنبه به تقاضای وزیر ایالتی جورجیا در جمع خبرنگاران حاضر شد و ادعاها را در مقابل واقعیت ها قرار داد و گفت می خواهم در مورد چیزهایی صحبت کنم که به مدت 2 ماه بارها در مورد آنها صحبت کرده ام ، اما برای آخرین بار این کار را خواهم کرد.

وی اضافه کرد: این ادعا وجود دارد که 66 هزار و 248 نفر زیر 18 سال رای داده اند در حالیکه تعداد واقعی آن صفر است. تنها چهار نفر در زمان ثبت نام کمتر از 18 سال سن داشتند که در روز رای گیری وارد سن قانونی می شدند.

این مقام انتخاباتی ایالت جورجیا که یک جمهوری خواه است، ادعاهای مطرح شده از سوی تیم انتخاباتی ترامپ را اطلاعات غلط و دروغ پراکنی دانست و تاکید کرد: نادرستی همه اینها به راحتی قابل اثبات است و با این وجود رئیس جمهوری همچنان پافشاری می کند.

استرلینگ گفت برد رافنسپرگر وزیر ایالتی جورجیا از من خواست همه آرا را شمارش کنم و این کار انجام شد. همه آرا شمارش شد.

وی با رد ادعای ایراد ماشین رای گیری تاکید کرد: هیچ کس در حال تغییر قطعات یا قطعاتی از ماشین های رای گیری دومینیون نیست. من حتی نمی دانم این به چه معناست. این چیز واقعی نیست. این اتفاق نمی افتد. رئیس جمهور در تماس از 2 روز پیش مطرح نمود اما این ادعا واقعیت ندارد.

این مقام ارشد انتخاباتی جورجیا که در حال برگزاری مرحله حذفی رقابت سنای آمریکا هستند که روز سه شنبه سرانجام می یابد، درباره ادعای حک ماشین رای گیری هم گفت: چگونه ممکن است ماشینی بدون اینکه به مودم و اینترنت وصل باشد، هک شود. این امکان پذیر نیست.

توضیح گابریل در شرایطی انجام می شود که روز گذشته مکالمه تلفنی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با وزیر داخلی ایالت جورجیا منتشر شد که در آن خواسته بود نزدیک به 11 هزار و 800 رای برای او پیدا کند تا در این ایالت به پیروزی برسد.

افشای این مکالمه تلفنی، موج بزرگی از اعتراض ها را برانگیخت و آن را مصداق شاخص سوء استفاده از قدرت دانستند که باید تحت تعقیب قضایی قرار گیرد.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات توانست در ایالت جورجیا برنده شود و در مجموع 306 رای گزینشگران را از آن خود سازد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 بهمن 1399 بروزرسانی: 23 بهمن 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1518

به "تکذیب ادعاهای انتخاباتی ترامپ توسط مقامات جورجیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب ادعاهای انتخاباتی ترامپ توسط مقامات جورجیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید