توقف پروازهای رفت و برگشت ایران چین در پی شیوع کروناویروس

به گزارش مجله عکسها، وزیر بهداشت از توقف موقت پروازهای رفت و برگشت ایران - چین در پی شیوع کروناویروس جدید اطلاع داد.

توقف پروازهای رفت و برگشت ایران چین در پی شیوع کروناویروس

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر سعید نمکی با بیان این که همکاران وزارت بهداشت در تمامی مبادی ورودی کشور اعم از مبادی دریایی، هوایی و زمینی مستقر شده اند، گفت: همکاران ما تمام موارد مشکوک بیماری کروناویروس جدید را کنترل نموده و تا این لحظه موردی از ابتلا به کرونا ویروس جدید در کشور گزارش نشده است.

وی اضافه کرد: با تصمیم شب گذشته سازمان بهداشت جهانی مبنی بر اعلام اضطرار در رابطه با این بیماری، امروز صبح نامه خدمت دکتر جهانگیری - معاون اول رئیس جمهوری - تقدیم و از ایشان تقاضا کردم که تدابیر ویژه و جدیدی را درباره برخورد با کرونا ویروس اتخاذ کنیم. از جمله این که به صورت موقت پروازهای رفت و برگشت با کشور چین را محدود کنیم. بر این اساس در نشستی که امروز آقای جهانگیری به صورت اضطراری با حضور وزیر راه، وزیر امور خارجه، وزیر کشور ، وزیر گردشگری و سخنگوی دولت تشکیل دادند، تصمیم بر این شد که پروازهای رفت و برگشت مان به چین فعلاً متوقف گردد.

او درباره نحوه برگرداندن ایرانیان مقیم چین گفت: برای هموطنانی که در چین حضور دارند و مایل به بازگشت به وطن هستند باید با سیستمی ویژه پروازهای ویژه ای را بفرستند تا این عزیزان بتوانند به کشور بازگردند. بعد از ورود آنها به کشور وزارت بهداشت با نظارت ویژه در رابطه با آلودگی یا عدم آلودگی آنها به ویروس وارد عمل می گردد. بر این اساس قرار شد، تدارکی دیده گردد تا 70 نفر از دانشجویان که در شهر ووهان چین گرفتارند و طبق گزارش های دولت چین آلودگی ندارند، با همکاری وزارت خارجه طی هفته آینده به کشور بازگردند. البته همه این موارد به همکاری و اجازه دولت چین موکول است. بعد از ورود این افراد به کشور، دو هفته آنها را قرنطینه نموده و سپس تحویل خانواده ها می دهیم.

وزیر بهداشت که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، تاکید نمود: البته این تصمیمات به صورت موقت اتخاذ شده و تصمیمات دائمی محسوب نمی شوند. بنابراین به محض تغییر شرایط، تصمیمات جدیدی را گرفته و به مردم اعلام می کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 708

به "توقف پروازهای رفت و برگشت ایران چین در پی شیوع کروناویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف پروازهای رفت و برگشت ایران چین در پی شیوع کروناویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید