تمامی تحولات خاورمیانه از جمله ایران و برجام را بررسی می کنیم

به گزارش مجله عکسها، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در بروکسل در جمع خبرنگاران و پیش از آغاز نشست وزیران خارجه کشورهای عضو این اتحادیه سخن می گفت، در خصوص محورهای مورد بحث در این نشست گفت: در نشست وزیران خارجه که امروز برگزار می شود در خصوص شرایط موجود در عراق و نگرانی های خود در این رابطه صحبت می کنیم، عراق محوز اصلی مذاکرات امروز نیست اما ما نگرانی جدی خود را در خصوص تحولات این کشور اعلام می کنیم.

تمامی تحولات خاورمیانه از جمله ایران و برجام را بررسی می کنیم

به گفته موگرینی، تحولات افغانستان بویژه موضوع انتخابات ریاست جمهوری این کشور و همچنین تحولات بولیوی از دیگر محورهای مورد بحث در نشست وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود.

موگرینی همچنین بیان نمود که در نشست امروز ، در خصوص شرایط امنیتی منطقه خلیج فارس و نحوه حضور و برخورد اتحادیه اروپا با تحولات این منطقه بحث جدی انجام می شود.

موگرینی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا در این نشست در خصوص برجام و ایران نیز رایزنی خواهد شد گفت: همانطور که اشاره شد در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا تمامی مباحث موجود در خاورمیانه از جمله برجام و ایران با توجه به گزارش های آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد بحث و رایزنی قرار می گیرند.

به گفته موگرینی فردا سه شنبه نیز بروکسل میزبان نشست وزیران دفاع کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد بود که محور اصلی این نشست تحولات مربوط به ناتو خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 622

به "تمامی تحولات خاورمیانه از جمله ایران و برجام را بررسی می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمامی تحولات خاورمیانه از جمله ایران و برجام را بررسی می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید