تقدیر از خوانندگان برتر افغانستانی مسابقه نواهنگ در آی فیلم دو

به گزارش مجله عکسها، مسابقات خواننده برتر نواهنگ با معرفی خوانندگان جوان افغان ساکن ایران، با حضور چهره های برجسته از کشور های فارسی زبان در سالن همایش های کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان برگزار گردید.

تقدیر از خوانندگان برتر افغانستانی مسابقه نواهنگ در آی فیلم دو

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران با سرانجام یافتن مرحله نهایی رقابت نوخوانندگان افغانستانی مقیم ایران در قالب مسابقه عظیم نواهنگ، شبکه آی فیلم، مراسم اختتامیه این رویداد مهم هنری با حضور چهره های شاخص فرهنگی و هنری ایران، افغانستان و تاجیکستان و شرکت کنندگان این رقابت مهیج، همچنین داوران مسابقه عصر سه شنبه برگزار گردید.

آی فیلم2 چهارمین کانال تخصصی شبکه آی فیلم پس از سه کانال فارسی، عربی و انگلیسی این مجموعه است که برای فارسی زبانان منطقه به ویژه فارسی زبانان افغانستان و تاجیکستان، فیلم و سریال های ایرانی پخش می نماید.

مقاماتی از اکو، یونسکو، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، سازمان فرهنگ و ارتباطات، در کنار رایزن های فرهنگی کشور های فارسی زبان منطقه و نیز رایزنان فرهنگی چند کشور دیگر همسایه و نیز چهره های شاخص حوزه شعر و ادبیات، هنرمندان حوزه موسیقی و شخصیت های فرهنگی و هنری افغانستان در این برنامه حضور یافتند.

همچنین از 48 شرکت کننده مسابقه نیز تقدیر شد.

در این برنامه همچنین رسول نجفیان، هنرپیشه و خواننده شناخته شده کشورمان پندنامه فردوسی را خواند.

این مسابقه که برای اولین بار از سوی شبکه آی فیلم در معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران برای مهاجران افغانستانی در ایران فراوری شد، استعداد های برتر حوزه موسیقی مهاجران را در قاب شبکه آی فیلم2 معرفی کرد.

پس از انتشار فراخوان، جمع آوری آثار و برگزاری مراحل راستی آزمایی متقاضیان شرکت در نواهنگ، در مرحله مقدماتی این مسابقه که با تهیه کنندگی فرشید محمودی ترتیب یافت، 48 نفر در 12 گروه 4نفره به رقابت پرداختند که در نهایت 12 نفر به مرحله نیمه نهایی مسابقه عظیم نواهنگ راه پیدا کردند.

منبع: ایران پرس

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1779

به "تقدیر از خوانندگان برتر افغانستانی مسابقه نواهنگ در آی فیلم دو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقدیر از خوانندگان برتر افغانستانی مسابقه نواهنگ در آی فیلم دو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید