تصمیم کمیسیون مشترک برجام درباره تسریع فرایند گفتگوها

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین امروز سه شنبه در پیامی توییتری از تصمیم کمیسیون مشترک برجام در وین برای تسریع فرایند گفتگوها اطلاع داد.

تصمیم کمیسیون مشترک برجام درباره تسریع فرایند گفتگوها

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در این باره نوشت: دُور جدید گفتگوهای وین با نشست رسمی کمیسیون مشترک برجام شروع شد. رایزنی ها نشان داد که مشارکت کنندگان، هدف یکسانی دارند که عبارت است از احیای کامل توافق هسته ای در شکل اصلی آن.

وی در ادامه افزود: تصمیم گرفته شد فرایند کار تسریع گردد.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین ساعاتی پیش در پیامی توییتری خاطرنشان کرد: هیأت های چین، ایران و روسیه امروز پیش از نشست کمیسیون مشترک برجام ملاقات کردند. ما یادداشت ها را مقایسه و درباره راه پیش رو برای احیای کامل توافق هسته ای گفتگو کردیم. جلسه پرباری بود.

این دیپمات روسیه دیروز دوشنبه در پیامی توییتری اعلام نموده بود: ممکن است دُور جدید مذاکرات وین طولانی تر از نشست های سابق باشد. دور آینده نشست کمیسیون مشترک برجام 27 آوریل در وین برگزار می گردد. طرف ها گفتگوها در مورد احیای توافق هسته ای، از جمله در قالب سه کارگروه را ادامه خواهند داد. اینکه دور جدید گفتگوها طولانی تر از دُور قبلی باشد، منتفی نیست.

این نشست ها در هفته های پیش نیز به انجام رسید. یکی از محورهای این گفتگوها لغو تحریم های ظالمانه آمریکا علیه ایران است که در سال 2018 میلادی توسط ترامپ وضع شد.

ریاست هیأت ایرانی را در این جلسه عراقچی معاون وزیر امور خارجه ایران بر عهده داشت و ریاست نشست بر عهده انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1766

به "تصمیم کمیسیون مشترک برجام درباره تسریع فرایند گفتگوها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم کمیسیون مشترک برجام درباره تسریع فرایند گفتگوها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید