تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کنگره آمریکا

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، پلیس واشنگتن در پی دریافت هشدارهایی مبنی بر این که یک گروه شبه نظامی حامی دونالد ترامپ احتمالاً قصد حمله به کنگره ایالات متحده را در روز پنج شنبه دارد، اقدامات امنیتی اطراف این بنا را تشدید کرد.

تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کنگره آمریکا

بر اساس این گزارش، روز پنج شنبه چهارم مارس (14 اسفند) برای یک گروه طرفدار تئوری توطئه که از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، حمایت می کنند معنای خاصی داشت و هواداران کیو انون که یک تئوری توطئه بی پایه محسوب می شود، معتقدند که ترامپ در این روز برای آغاز دومین دوره ریاست جمهوری خود سوگند یاد می کند.

دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر گذشته مقابل جو بایدن، رقیب دموکرات خود شکست خورد اما نتیجه انتخابات را نپذیرفت و مدعی تقلب در انتخابات شد، ادعایی که در نهایت منجر به حمله گروهی از هواداران خشونت طلب او به کنگره ایالات متحده و اشغال آن شد که آمریکا را در شوک فرو برد.

رویترز بر اساس خبرنامه وزارت امنیت داخلی ایالات متحده گزارش داده که یک گروه شبه نظامی خشونت طلب افراطی ماه گذشته درباره حمله مجدد به کنگره و کنترل آن در روز چهارم مارس یا یکی از همین روزها نقشه کشیده است.

پلیس واشنگتن به دنبال این امر گفت که اقدامات لازم را برای خنثی کردن چنین نقشه ای بلافاصله انجام داده و شرایط امنیتی را تشدید کرده است. پلیس کنگره نیز گفت که از تهدیدهای بالقوه علیه قانونگذاران و ساختمان کنگره آگاه است و خود را آماده کرده است.

بر این اساس، مجلس کنندگان ایالات متحده روز پنج شنبه جلسه ای تشکیل نداد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 فروردین 1400 بروزرسانی: 26 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1654

به "تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کنگره آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید تدابیر امنیتی در اطراف کنگره آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید