ترامپ: هیچ نیرویی در منطقه ای که ترکیه به آن حمله نموده نداریم

به گزارش مجله عکسها، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر تأکید کرد که هیچ یک از نظامیان آمریکایی در منطقه ای که ترکیه به آن حمله نموده است، حضور ندارند.

ترامپ: هیچ نیرویی در منطقه ای که ترکیه به آن حمله نموده نداریم

به گزارش گروه بین الملل مجله عکسها، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بعد از ظهر پنج شنبه به وقت محلی طی پیغامی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر خاطرنشان کرد آمریکا هیچ نیرویی در مناطقی که از روز گذشته زیر آتش نیروهای ارتش ترکیه قرار گرفته، ندارد.

دونالد ترامپ در این پیغام توئیتری گفت: ما حکومت داعش را 100 درصد شکست داده ایم و دیگری هیچ نیرویی در منطقه ای که از سوی ترکیه در سوریه هدف حمله قرار گرفته است، نداریم. ما کارمان را عالی انجام دادیم! اکنون ترکیه در حال حمله به کُردها است. آنها از 200 سال قبل تاکنون با هم در حال جنگ بوده اند.

وی اضافه نمود: اکنون ما باید یکی از این سه گزینه را انتخاب کنیم: هزاران نیرو به سوریه بفرستیم و به صورت نظامی پیروز شویم؛ به وسیله اعمال تحریم به اقتصاد ترکیه شدیداً آسیب بزنیم؛ یا برای حصول یک توافق بین ترکیه و کُردها میانجی گری کنیم.

ارتش ترکیه پس از اعلام تصمیم دولت ترامپ برای خارج کردن نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه، نیروها و ادوات نظامی خود را در مرز مشترک با سوریه مستقر کرد و از بعد از ظهر روز چهارشنبه نیز عملیات نظامی خود علیه نیروهای کُرد متحد آمریکا را شروع کرد.

خروج نیروهای آمریکایی از شمال شرقی سوریه که به عنوان چراغ سبزی برای اقدام نظامی ترکیه علیه کُردهای متحد آمریکا قلمداد شده، مخالفت نمایندگان ارشد کنگره آمریکا را به دنبال داشته و آنها در مورد پیغامدهای این تصمیم به ترامپ هشدار داده اند.

دونالد ترامپ از روز دوشنبه با انتشار پیغام هایی در حساب کاربری رسمی خود در توئیتر به ترکیه هشدار داده است که اگر در شمال شرقی سوریه پا را از حد فراتر بگذارد، با واکنش شدید واشنگتن روبرو خواهد شد.

وی ساعاتی پیش نیز در پیغامی توئیتری بار دیگر ترکیه را تهدید کرد که اگر قواعد بازی را در شمال شرقی سوریه رعایت نکند، آمریکا با استفاده از حربه تحریم علیه به اقتصاد این کشور ضربه خواهد زد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 525

به "ترامپ: هیچ نیرویی در منطقه ای که ترکیه به آن حمله نموده نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: هیچ نیرویی در منطقه ای که ترکیه به آن حمله نموده نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید