بهترین زمان سفر به کشور روسیه

به گزارش مجله عکسها، ژانویه روسیه ماه سردی است، اما روس ها برخلاف دیگر کشورهای اروپا، سال نو را به عالی ترین شکل جشن می گیرند، شهرهایشان پر از درختان کریسمس است. همه در حال برگزاری جشن و شادی هستند.

بهترین زمان سفر به کشور روسیه

جهت دریافت مشاوره سفر با قیمت های تور کانادا با ما همراه باشید، سفر به آبشار نیاگارا و شهرهای پیشرفته تورنتو و مونترال را در کنار ما تجربه کنید.

با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس ممکن است شما بخواهید سفری به کشورهای اروپایی داشته باشید تا با آداب و رسوم آنها در سال نو آشنا شوید. خوب این فرصتی است تا به شما بگوییم آیا این زمان مناسب است یا نه. از سویی ممکن است شما فقط قصد سفر داشته و هنوز زمانش را معین نکرده باشید. صفحه گردشگری در این صورت هم به شما می گوید به عنوان مثال کشور روسیه در هر فصل از سال چه آب و هوایی دارد، یا در واقع بهترین زمان سفر به روسیه چه زمانی است؟ قبلاً هم مطلبی با عنوان بهترین زمان سفر به پاریس را در همین خبرنگاران منتشر کردیم و می توانید آن را نیز مطالعه کنید.

کشور روسیه

سفر به روسیه بسیار دلپذیر است. با آب و هوایی سرد و خشن که شاید در نگاه اول گردشگران را بترساند. اما خوب است بدانید تقریباً هیچ فصلی از سال نیست که شما نتوانید به آنجا سر بزنید. اتفاقاً زمستان هایش بسیار دیدنی است. همه جایش سفید پوش است و از آنجا که همه برای این سرما آمادگی دارند کلی هم تفریحات سرگرم نماینده مانند پاتیناژ و نمایشگاه های مجسمه های یخی و برفی در این کشور برپا می گردد.

از نظرم اجازه ندهید تا هوا مانعی برای لذت شما از روسیه بی نظیر باشد. همچنین که به شما اطمینان می دهم با مطالعه این مقاله می توانید بهترین ماه را برای سفرتان بیابید.

زمستان در روسیه

 • ژانویه

  ژانویه روسیه ماه سردی است، اما از آنجا که روس ها برخلاف دیگر کشورهای اروپا، سال نو را به عالی ترین شکل جشن می گیرند، شهرهایشان در ژانویه پر از درختان کریسمس است. همه در حال برگزاری جشن و شادی هستند. خیابان ها به شدت چراغانی است و زندگی در شب نیز در جریان است. چراغ های رنگارنگ در ایام سال جدید خاموشی ندارند و روسیه برای چندین روز برای برپایی جشن سال نو میلادی تعطیل است. برای شما گردشگران بیشتر مقاصد تفریحی قطعاً نسبت به همواره شلوغ تر خواهد بود اما اگر آشنایی را در روسیه دارید برای شما بهترین زمان خواهد بود که به سراغش بروید و جشن کریسمس را در یک کشور پر زرق و برق بگذرانید.

  دمای هوا: منفی 68 درجه تا مثبت 27 درجه سانتی گراد

 • فوریه

  مراقب باشید که در ماه فوریه روسیه هوا به سرد ترین درجه خود می رسد و برف شدیدی خواهد بارید. اگر ساکن کشوری گرمسیر هستید، این ماه برای لذت بردن از ورزش های زمستانی برایتان بسیار سرد خواهد بود. اما اگر از سرد گردها هستید و زمستان برایتان تازه آغاز گردشگری است، خوب چه بهتر حتماً در فوریه به کشور روسیه سفر کنید. زمانی ایده آل برای لذت بردن از ورزش های پاتیناژ، اسکی روی یخ در فضای باز و همچنین رفتن به موزه های یخی است. به علاوه در ماه فوریه مراسمی موسوم به ماسلِنیتسا (Maslenitsa) برپا می گردد که نوید آغاز بهار است، مراسمی یک هفته ای که تقریباً هم زمان با مراسم عید پاک است با نام هفته پنکیک و همراه با پایکوبی و آواز در بسیاری از پارک های عمومی و فضاهای سبز برگزار می گردد.

  دمای هوا: منفی 71 درجه تا مثبت 27 درجه سانتی گراد

 • مارچ

  مارچ سرانجام فصل زمستان است، اما سرما به این زودی ها دست از سر روسیه بر نخواهد داشت. همچنان هوا سرد، اما مقاصد گردشگری خلوت است. اتاق های خالی هتل ها در مقایسه با فصل تابستان بیشتر است و قیمت آن ها کمتر. مارچ زمان مناسبی برای مسکو گردی و رفتن به کلیسای سنت باسیل، توت فرنگی روسیه است. نیمه دوم این ماه برای سر زدن به طبیعت مسکو هم بد نیست. روز هشتم مارچ در روسیه هم مثل کشورهای دیگر، روز جهانی زن است. تعطیل رسمی است و آداب مخصوص به خودش را دارد. اگر خانمی گردشگر هستید و کسی در خیابان به شما گل تقدیم کرد اصلاً تعجب نکنید.

  دمای هوا: منفی 59 درجه تا مثبت 32 درجه سانتی گراد

 • اِپریل

  اپریل را نمی توان برای گشت و گذار انتخاب کرد. بین زمستان و بهار است و یخ ها در حال آب شدن هستند و همه جا را پر از گِل و برف می نمایند. بسیاری از پارک ها هم به همین دلیل تعطیل می شوند.

  دمای هوا: منفی 57 درجه تا مثبت 38 درجه سانتی گراد

 • می

  راستش ماه می را اگر به پایتخت کشور روسیه سفر کنید بسیار زمان مناسبی است. روز اول می در روسیه تعطیل است. به روز کارگر شهرت دارد و مرسوم است که کارگران به راهپیمایی می فرایند. تقریباً تمام شهر پر از آنها می گردد. به علاوه یک رژه نظامی بزرگ هم برای روز پیروزی در مسکو برگزار می گردد که ان هم ممکن است برایتان دیدنی باشد. از سویی در ماه می طبیعت روسیه و جاذبه های آن و مناظر سر سبز بسیار بی نظیر است.

  دمای هوا: منفی 34 درجه تا مثبت 38 درجه سانتی گراد

 • جون

  ماه جون یا ژوئن را در سن پترزبورگ باشید خوب است. ایام شب های سفید برای گردشگران فرصت آشنایی با زندگی فرهنگی سن پترزبورگ است. فستیوال هایی موزیکال و نمایشی، همراه رفتن به موزه ها و دیگر مراسم فرهنگی، از جاذبه های این ماه هستند. البته در ژوئن بلیط همه جاذبه ها با قیمتی بالا عرضه می گردد و اتاق های هتل ها گران ترند.

  دمای هوا: منفی 15 درجه تا مثبت 43 درجه سانتی گراد

 • جولای

  ماه جولای اوج بازدید شهرهای جنوبی کشور روسیه است، چرا که جذاب تر از همواره می شوند. روس ها نیز برای تعطیلات به این مناطق می آیند. در این ماه سردترین مناطق روسیه هم گرم است. بنابراین می توانید حسابی از جولای لذت ببرند.

  دمای هوا: منفی 12 درجه تا مثبت 43 درجه سانتی گراد

 • آگِست

  آگست فصل شنا در کشور روسیه است. همچنان پر از گردشگر است، اما دمای هوا رو به سرد شدن می رود. این ماه زمان کشف زیبایی های شهرهای روسی است. می توانید در یک موزه باشید یا در پارک یا درحال گشت زدن در خیابان. اما متاسفانه فستیوال خاصی در آگست برپا نمی گردد و برای لذت بردن از یک نمایش اپرا یا پایکوبی باله هم چندان فصل مناسبی نیست.

  دمای هوا: منفی 17 درجه تا مثبت 43 درجه سانتی گراد

 • سِپتِمبِر

  پاییز همه کشورها فصلی دوست داشتنی است. کشور روسیه هم دمای مطلوبی دارد. این ماه رفتن به استقبال پاییز است. تمام آن به رنگ طلایی در می آید و به تابستان هندی معروف است. فصل آغاز سال تحصیلی است. بنابراین زمان مناسبی برای سفر به جای جای روسیه است اما شاید رفتن به دریاچه بایکال (Baikal) بهترین گزینه باشد

  دمای هوا: منفی 26 درجه تا مثبت 41 درجه سانتی گراد

شاید بهترین گزینه برای مسافرانی که اولین بار به روسیه سفر می نمایند، شهرهای بزرگی چون مسکو و سن پترزبورگ در فصل تابستان و پاییز باشد.

 • اکتبر

  اوایل ماه اکتبر با اینکه کشور روسیه حال و هوای پاییزی دارد، اما هوا رو به سردی می رود. رفتن به مناطقی با میزان بارش شدید باران شما را تحت تأثیر خود قرار می دهد و شاید سفرتان را خراب کند. مناطق جنوبی برایتان بهتر است. شنا هم ایده خوبی به نظر نمی رسد؛ اما هوا برای کوه پیمایی در ارتفاعات مناسب است. چرا که صعود به کوه های آن چندان سخت نیست.

  دمای هوا: منفی 48 درجه تا مثبت 35 درجه سانتی گراد

 • نوِمبر

  هوا در این ماه سرد است و زمان خوبی برای ملاقات از شهرهای بزرگ نیست، هوا باعث کثیف شدن خیابان ها و گاهی یخ زدن گل و لای می گردد. شهرهای کوچک تر تمیز ترند. 8 شهر مهم یاروسلاوی (Yaroslavl)، کوستروما (Kostroma)، ایوانُوو (Ivanovo)، سوزدال (Suzdal)، ولادیمیر (Vladimir)، سرگیف پوساد (Sergiev Posad)، پرسلاوی زالِسکی (Pereslavl-Zalessky) و روستوف وِلیکی (Rostov Veliky) برای سفر مناسب است. ملاقات از این شهرها در ماه های دیگر سال هم جذاب است، اما برای ماه نوامبر مقاصد گردشگری خوبی به نظر می رسند.

  دمای هوا: منفی 57 درجه تا مثبت 29 درجه سانتی گراد

 • دیسِمبِر

  در کشور روسیه آخرین ماه سال شاهد بارش سنگین برف خواهد بود. روزها در این ماه بسیار کوتاه هستند و اقامت در شهر های بزرگ دلگیر نماینده است. از سویی آخرین هفته این ماه به دلیل آماده شدن برای مراسم سال جدید میلادی شلوغ است و بهترین گزینه رفتن به نواحی شرقی تر نظیر سیبری است.

  دمای هوا: منفی 62 درجه تا مثبت 27 درجه سانتی گراد

منبع: پیام دلتا
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 21 آذر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 721

به "بهترین زمان سفر به کشور روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان سفر به کشور روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید