بردن بچه ها به محیط های عمومی آنها را در معرض کرونا قرار می دهد، مردم از سفرکردن پرهیز نمایند

به گزارش مجله عکسها، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بردن بچه ها به محیط های عمومی آنها را در معرض ابتلا به ویروس کرونا قرار می دهد، بر ضرورت نگهداری بچه ها در منازل و جلوگیری از انجام مسافرت در ایام تعطیلی مدارس تاکید نمود.

بردن بچه ها به محیط های عمومی آنها را در معرض کرونا قرار می دهد، مردم از سفرکردن پرهیز نمایند

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

طیبه سیاوشی در گفت وگو با مجله عکسها اظهار کرد: مدارس به عنوان یک مرکز تجمع بچه ها برای پیشگیری از ابتلای آنها به کرونا تعطیل شد، بنابراین بردن بچه ها در هر فضای عمومی دیگری غیر از مدرسه نیز همان تبعات منفی را دارد که حضورشان در مدرسه دارد.

وی اضافه نمود: من تصویری از بازار تهران دیدم که بعضی پدر و مادرها با فرزندان خود به بازار رفته بودند، والدین توجه داشته باشند که اگر مدارس تعطیل شده به این معناست که بچه ها باید حتماً در منزل بمانند؛ یا از راه دور آموزش ببینند یا خانواده ها سرگرمی های دیگری برایشان در خانه فراهم نمایند.

سیاوشی با بیان اینکه ورود به بازار تهران برای بزرگسالان نیز آلودگی محیطی به همراه دارد، تاکید نمود: خصوصا در این شرایط که ویروس کرونا شیوع پیدا نموده امکان ابتلای به این ویروس برای هر کسی ممکن است، والدین محترم هم به این موضوع توجه داشته باشند. با احترام به اینکه پدر و مادر و والدین، مهربان ترین افراد نسبت به فرزندان خود هستند ولی باید این اطلاعات را داشته باشند که بردن بچه به فضاهای عمومی آنها را در معرض خطر قرار می دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین افزود: متاسفانه بسیاری از ایرانی ها رفتارهای مخاطره آمیزی در این موضوع دارند و مسائلی که می تواند برایشان گرفتاری و مسائل سلامتی به همراه داشته باشد را جدی نمی گیرند البته آموزش هم به اندازه کافی وجود نداشته و این ایراد متوجه ما مسوولین است اما خواهش ما این است که این بار مردم واقعا موضوع را جدی بگیرند و خود و فرزندانشان را در معرض این ویروس خصوصاً در فضای بسته ای مثل بازار قرار ندهند.

وی با بیان اینکه بحث مسافرت ها در پی تعطیلی مدارس و دانشگاه ها آسیب های زیادی را در مورد شیوع بیماری کرونا ایجاد نموده ادامه داد: مسافرت با اتوبوس و سایر وسایل حمل و نقل عمومی در ترمینال ها و خاتمهه های مسافربری که پرترددترین، شلوغ ترین و احتمالاً آلوده ترین مراکز به دلیل تنوع مسافر به شمار می فرایند، قطعاً یکی از علل اصلی شیوع است و باید هرچه زودتر فکری برای آن کرد.

سیاوشی همچنین گفت: با توجه به این تعطیلی ها، بعضی مادران و زنان به همراه فرزندان و بچه ها در ترمینال ها سرگردان شده اند که این خود باعث می گردد هم خانواده ها در خطر قرار گیرند و هم میزبان. اما متأسفانه آن طور که باید، در ترمینال ها و اتوبوس های بین شهری، بحث بهداشت مورد توجه قرار نمی گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه احتمالاً یکی از دلایل شیوع بیماری کرونا در قم، بین راهی بودن این شهر است، گفت: این نکته را باید در نظر داشت که قم یک شهر بین راهی است و بیشتر اتوبوس ها از راستا قم می گذرند و رانندگان به دلیل کمبود تقاضای سفر، مسافران این شهر را سوار یا پیاده می نمایند و بدون هیچ نظارتی، این مراودات در سطح کشور گسترده شده و از همه بدتر، موجب آسیب دوچندان بچه ها شده است.

وی در خاتمه اظهار داشت: متأسفانه بعضی خانواده ها تصور می نمایند با رهاکردن بچه ها در مکان های شلوغ چون بازارها یا بردن آن ها به شهرستان ها به این صورت، به آن ها یاری می نمایند حال آنکه باعث ایجاد شرایط بغرنج تری خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 890

به "بردن بچه ها به محیط های عمومی آنها را در معرض کرونا قرار می دهد، مردم از سفرکردن پرهیز نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بردن بچه ها به محیط های عمومی آنها را در معرض کرونا قرار می دهد، مردم از سفرکردن پرهیز نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید