اولین سال ریاست جمهوری ترامپ به زبان آمار و ارقام

به گزارش مجله عکسها، سال اول ریاست جمهوری دونالد ترامپ یکی از جنجالی ترین سال ها برای کشور آمریکا بود و برخی آمار و ارقام خبرساز در این سال به چشم می خورد که از جمله آنها درصد پایین محبوبیت دونالد ترامپ در میان مردم کشورش است.

اولین سال ریاست جمهوری ترامپ به زبان آمار و ارقام

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری پرس اسوسیشن، بعد از اولین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ اکنون ذکر یکسری آمار و ارقام درمورد این سال خالی از لطف نیست.

دونالد ترامپ در انتها اولین سال ریاست جمهوری خود براساس نظرسنجی موسسه گالوپ از محبوبیت 37 درصدی برخوردار است که پایین ترین میزان محبوبیت برای یک رئیس جمهور در تاریخ آمریکا بعد از اولین سال ریاست جمهوری محسوب می شود.

این در حالی است که طبق نظرسنجی این موسسه باراک اوباما، جورج دبلیو بوش و بیل کلینتون روسای جمهور پیشین هر یک در آخرین سال ریاست جمهوری خود به ترتیب درصد محبوبیت 50 درصدی، 83 درصدی و 54 درصدی داشته اند.

در عین حال دونالد ترامپ در طول این سال 113 لایحه را با امضای خود تبدیل به قانون کرد در حالی که باراک اوباما در اولین سال ریاست جمهوری خود 124 لایحه را تبدیل به قانون کرد.

رکورد زنی در امضای دستورات اجرایی

همچنین ترامپ از زمان رسیدن به ریاست جمهوری تاکنون 58 دستور اجرایی را امضا کرده است.

در مقام مقایسه باراک اوباما در اولین سال ریاست جمهوری اش 41 دستور اجرایی و جورج دبلیو بوش نیز در این سال 56 دستور اجرایی را امضا کرد.

تعداد 58 دستور اجرایی امضا شده از سوی ترامپ او را یک رکوردار در این زمینه ساخته است.

ترامپ در عین حال از زمان رسیدن به ریاست جمهوری به 14 کشور جهان سفر کرد. از جمله این کشورها عبارتند از چین، ژاپن، کره جنوبی، آلمان و فرانسه اما آنچه که جالب توجه است این است که انگلیس به عنوان نزدیک ترین هم پیمان آمریکا در این فهرست حضور ندارد. این در حالی است که اوباما در اولین سال ریاست جمهوری اش به 21 کشور مختلف از جمله بریتانیا سفر کرده بود.

ترامپ 120 روز بعد از آغاز ریاست جمهوری اش اولین سفر خارجی خود را آن هم به عربستان انجام داد. او در تاریخ 20 مه 2017 به ریاض رفت و با ملک سلمان، پادشاه عربستان دیدار کرد. اما اولین سفر خارجی باراک اوباما 30 روز بعد از آغاز ریاست جمهوری او انجام شد و اولین سفر او نیز به کانادا بود.

ترامپ به رئیس جمهور توئیت باز مشهور شده اما در این مدت او تنها دو بار با اکانت رسمی رئیس جمهور آمریکا در توئیتر (@POTUS) توئیت کرد در حالی که اغلب با اکانت شخصی اش (@realDonaldTrump) توئیت های جنجالی بسیاری را فرستاد.

این در حالی است که اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری اش 139 بار با اکانت رسمی رئیس جمهور آمریکا توئیت فرستاد.

در عین حال ترامپ از زمانی که رئیس جمهور شده است تاکنون میزبان یک سفر رسمی از سوی هیچ یک از رهبران جهان نبوده اما اوباما در اولین سال ریاست جمهوری اش میزبان سفر رسمی یک رهبر خارجی یعنی مانموهان سینگ، نخست وزیر سابق هند از 23 تا 25 نوامبر 2009 بود.

منبع: انتخاب
انتشار: 26 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 585

به "اولین سال ریاست جمهوری ترامپ به زبان آمار و ارقام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین سال ریاست جمهوری ترامپ به زبان آمار و ارقام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید