انهدام باند 2 نفره فروش دارو های تقلبی کرونا

به گزارش مجله عکسها، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس پلیس فتا از دستگیری 2 متهم که در فضای مجازی داروی تقلبی درمان کرونا را به کاربران می فروختند، اطلاع داد.

انهدام باند 2 نفره فروش دارو های تقلبی کرونا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، سرهنگ داود معظمی گودرزی گفت: یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا گفت، چند روز قبل با توجه به ابتلای پدرم به ویروس کرونا و وخیم شدن شرایط جسمانی اش، برای خرید دارو های موردنیاز درمان وی در فضای مجازی با فردی ناشناس آشنا شدم که این فرد اعلام نموده بود، داروی درمان کرونا را دارد و تعداد 3 واکسن درمانی کرونا به قیمت هر کدام 170 میلیون ریال در مجموع به مبلغ 510 میلیون ریال به حساب وی واریز کردم. اما پس از مراجعه به بیمارستان و تحویل به پزشک متخصص، وی دارو ها را تقلبی اعلام کردو گفت در صورت استفاده می توانست منجر به مرگ پدرم گردد.

این مقام سایبری توضیح داد: آنالیز موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا نهاده شد و تعیین شد، متهم با ایجاد کانال و گروه تلگرامی با موضوع خرید و فروش دارو های کرونا مبالغ بسیار بالا دارو های تقلبی را بعنوان دارو های درمانی به متقاضیان این دارو ها فروخته است.

وی گفت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت و مخفیگاه وی شناسایی و با هماهنگی های قضائی گروه عملیاتی پلیس فتا به مخفیگاه وی مراجعه و پیروز شدند وی را دستگیر و در آنالیز های بیشتر ار مخفیگاهش تعداد زیادی از دارو های تقلبی کرونا کشف نمایند.

سرهنگ گودرزی اضافه نمود: متهم پس از انتقال به پلیس فتا در بازجوئی های اولیه گفت، مدتی است از زندان آزاد شده ام و باتوجه به شیوع بیماری کرونا با همکاری یکی از دوستانم که در داروخانه کار می نماید با راه اندازی یک کانال و گروه تلگرامی و عضویت در چند گروه عظیم دارویی در تلگرام تبلیغ و دارو های تقلبی را به عنوان داروی کرونا به مردم با مبالغ بالا می فروختم و دارو ها را دوستم تهیه می کرد و من از محتویات داخل دارو ها و آمپول ها بی اطلاع بودم.

رئیس پلیس فتا با اشاره به اینکه در مرحله بعدی از تحقیقات پلیسی، دومین متهم پرونده نیز دستگیر شد، گفت: کشف جزئیات پرونده و مبالغ کلاهبرداری شده در دست آنالیز می باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1389

به "انهدام باند 2 نفره فروش دارو های تقلبی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام باند 2 نفره فروش دارو های تقلبی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید