امیری خراسانی: منتظر توزیع اعتبار از سوی وزارت ورزش هستیم

به گزارش مجله عکسها، رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی گفت: برای برگزاری جام خوشه چین منتظر تخصیص اعتبارات از سوی وزارت ورزش و جوانان هستیم تا مرحله نهایی آن را اواخر بهمن و اسفند برگزار کنیم.

امیری خراسانی: منتظر توزیع اعتبار از سوی وزارت ورزش هستیم

محمدتقی امیری خراسانی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره زمان برگزاری جام خوشه چین اظهار کرد: برگزاری جام خوشه چین جزو مصوبات سال گذشته است و از سوی سازمان برنامه و بودجه ردیف اعتبار جداگانه ای دارد که برای برگزاری جام منتظر توزیع این اعتبار از سوی وزارت ورزش و جوانان هستیم.

وی گفت: البته کارهای مقدماتی در مورد این جام صورت گرفته و تنها منتظر تخصیص اعتبارات هستیم تا با ابلاغ و توزیع اعتبارات به ادارات کل استان ها کار را پیش ببریم تا مرحله نهایی آن را اواخر بهمن و اسفند برگزار کنیم .

رییس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی بعلاوه با اشاره به تشکیل سازمان لیگ در رشته های هفت سنگ، چوب کشی و فوتوالی، اضافه نمود: تنها باشگاه هایی می توانند در این سه رشته فعالیت حرفه ای داشته باشند که از کمیسیون ماده پنج ادارات کل ورزش و جوانان استان های خود برخوردار و امکان فعالیت در قالب ورزش حرفه ای را داشته باشند.

امیری خراسانی اعلام کرد: هدف اصلی از تشکیل سازمان لیگ توسعه ورزش روستایی و عشایری و تقویت ورزش حرفه ای و قهرمانی است تا مخاطب بیشتری را جذب این رشته کنیم.

وی بعلاوه از برگزاری اولین دوره مسابقات قویترین مردان روستایی و عشایری اطلاع داد و اظهار کرد: اولین دوره مسابقات قویترین مردان روستایی و عشایری 21 و 22 آبان به میزبانی همدان برگزار خواهد شد.

امیری خراسانی با اشاره به کمبود اعتبارات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی، گفت: در سال گذشته اعتبارات این فدراسیون یک میلیارد و 600 میلیون تومان بود که سال جاری با افزایش دو برابری باز هم کافی نیست. البته اگر این اعتبارات صددرصد تخصیص پیدا نکند، در اجرای برنامه های ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی با مسائل زیادی روبرو خواهیم بود.

وی در انتها اضافه نمود: با وجود این که بیشتر قهرمانان و مدال آوران از روستا و عشایر است اما متاسفانه در تخصیص اعتبارات همیشه ورزش روستایی نادیده گرفته می گردد و کمترین بودجه به این حوزه اختصاص پیدا می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1912

به "امیری خراسانی: منتظر توزیع اعتبار از سوی وزارت ورزش هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیری خراسانی: منتظر توزیع اعتبار از سوی وزارت ورزش هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید