استعفای سفرای عراقی از وزارت خارجه این کشور تکذیب شد

به گزارش مجله عکسها، وزارت خارجه عراق، اخبار منتشر شده درباره استعفای چند سفیر و دیپلمات این کشور برای اعلام همبستگی با تظاهرات های مردمی را تکذیب کرد.

استعفای سفرای عراقی از وزارت خارجه این کشور تکذیب شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، أحمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق، اخبار منتشر شده مبنی بر جدایی شماری از سفراء و دیپلمات های عراقی در حمایت از تظاهرات های جاری در این کشور را تکذیب کرد.

وی در گفت وگو با خبرگزاری آناتولی گفت: وزارت خارجه عراق با کلیه کارمندان و کادر رسمی اش در تمامی سطوح به طور کامل در حال فعالیت است و سفراء و هیأت های دیپلماتیک این کشور همچنان در حال فعالیت هستند.

این در حالی است که بعضی رسانه های عربی و محلی از جدایی دو سفیر عراقی از وزارت خارجه این کشور در اعلام همبستگی با تظاهرات های مردمی که دور دوم آن از 25 اکتبر جاری شروع شده، خبر داده بودند.

این منابع مدعی شده بودند که دو سفیر عراقی که یکی از آنها، حسن الجنابی سفیر عراق در ترکیه است و نیز هفت دیپلمات دیگر وزارت خارجه، استعفاء نموده اند و از وزارت خارجه دولت عبدالمهدی جدا شده اند.

اما الصحاف گفت: من به طور قطع این اخبار را تکذیب و رد می کنم..اخبار شایع شده درباره حسن الجنابی، سفیر عراق در آنکارا نیز صحت ندارد و ایشان طبق روال مشغول به کار است.

اعتراضات عراق از اول ماه اکتبر شروع شد و به دلیل ایام اربعین حسینی برای چند روز متوقف شد و سپس دور دوم آن در 25 اکتبر گذشته از سر گرفته شد. گفته می گردد این اعتراضات تاکنون دست کم 260 کشته بر جا گذاشته است و تاکنون چندین نماینده و عضو شوراهای استانداری در حمایت از معترضان از پست خود استعفاء نموده اند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 دی 1398 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 605

به "استعفای سفرای عراقی از وزارت خارجه این کشور تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای سفرای عراقی از وزارت خارجه این کشور تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید