از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل های مشترک

به گزارش مجله عکسها، رییس سازمان هواپیمایی کشوری از آغاز مجدد پروازهای ایران با مقاصد مختلف عراق از جمله نجف و بغداد خبر داد و گفت: ایرلاین ها می توانند با رعایت ضوابط و پروتکل های بهداشتی برای هر روزی که می خواهند مجوز پرواز این کشور را دریافت کنند.

از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل های مشترک

به گزارش خبرنگاران، پس از شیوع ویروس کرونا در جهان و محدودیت های سفر از طرق مختلف زمینی، دریایی و هوایی، کشورهای مختلفی با مذاکره و توافق با یکدیگر پروتکل های دو و چند جانبه ای برای برقراری روابط خود به ویژه در زمینه پروازهای مسافری کردند. در این میان نیز ایران به غیر از چند مقصد خارجی به بیشتر کشورهایی که پیش از شیوع کرونا پرواز داشت، سفرهای هوایی خود را البته با رعایت پروتکل های کرونایی از سرگرفته است.

تورج دهقان زنگنه -رییس سازمان هواپیمایی کشوری- در گفت وگو با خبرنگاران درباره آخرین شرایط پروازهای خارجی و از سرگیری پروازهای ایران و عراق اظهار کرد: در حال حاضر به غیر از پروازهای انگلستان، ژاپن و چند مقصد آفریقایی، پروازهای ایران به همه مقاصدی که پیش از شیوع ویروس کرونا وجود داشت، انجام می شود و به غیر از پروتکل های بهداشتی و کرونایی محدودیت دیگری در این زمینه نداریم.

وی اضافه کرد: طی روزهای گذشته مذاکراتی با مقامات عراقی داشتیم و نهایتا مقرر شد تا پروازهای شرکت هواپیمایی این کشور به ایران از سر گرفته شود و ایرلاین های ایرانی نیز بتوانند مسافران و زائران خود را به این کشور همسایه ببرند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: شنبه گذشته پرواز ایرلاین عراقی به تهران و مشهد انجام شد و البته نظارت بسیاری زیادی بر این پرواز از نظر پروتکل های بهداشتی داشتیم و شرکت های هواپیمایی ایرنی نیز می توانند برای هر روزی از هفته که می خواهند و از سوی مردم تقاضا برای آن وجود دارد، درخواست بدهند تا مجوز پرواز به نجف و بغداد را برای آن ها صادر کنیم.

دهقان زنگنه گفت: پروتکل های بهداشتی برای این پرواز مانند دیگر پروازهای خارجی رعایت شده و می توان به غربالگری مسافران و رصد مبتلایان به ویروس کرونا برای ممانعت از سفر هوایی آن ها و ... اشاره کرد و مسافران نیز باید تست PCR با نتیجه منفی را مطابق دیگر پروازهای خارجی در اختیار داشته باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1635

به "از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل های مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سرگیری پروازهای عراق با پروتکل های مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید