اروپا منتظر مذاکره با آمریکا درباره ایران است

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان امروز در مصاحبه با رادیو دویچلند فونک، با اشاره به اختلافات میان اروپا و آمریکا در مسائل مختلف بویژه ایران گفت: منتظر مذاکره با واشنگتن در مورد ایران هستیم.

اروپا منتظر مذاکره با آمریکا درباره ایران است

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا بهار 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

وزیر خارجه آلمان هشدار داد که اختلاف نظر آمریکا و اروپا بر سر ایران و برجام باید تمام گردد وگرنه مذاکرات و کوشش ها به جایی نمی رسد.

هایکو ماس در این مصاحبه ای رادیویی درباره همکاری با جو بایدن و دولت بعدی آمریکا درباره ایران گفت: وقتی آمریکا سیاست فشار حداکثری را در پیش گرفته و ما رویکرد مذاکره را در نظر داریم، رسیدن به نتیجه بسیار سخت است. ما باید دوباره به سمت هم برگردیم. با روی کار آمدن دولت جو بایدن قطعا این بحث در آمریکا پیش می آید که آیا باید به توافق موجود برگردند یا احتمالا توافقی گسترده تر را در نظر بگیرند.

ماس در ادامه عنوان داشت که اروپا آماده صحبت درباره این موضوع است و هشدار داد که اگر اروپا و آمریکا دو استراتژی کاملا متفاوت در پیش بگیرند، در مقابل ایران -چه از نظر قابلیت هسته ای و چه نقش منطقه ای- به جایی نخواهند رسید.

وزیر خارجه آلمان گفت آمریکایی ها معتقدند که توافق فعلی بیش از حد بر موضوع هسته ای تمرکز دارد و برنامه موشکی ایران و نقش جمهوری اسلامی در منطقه را نادیده می گیرد.

ماس در مصاحبه اش هشدار داده که هرگونه پیشنهاد خارج از برجام برای جلب رضایت آمریکا بدون دخیل کردن ایران نتیجه ای نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1395

به "اروپا منتظر مذاکره با آمریکا درباره ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا منتظر مذاکره با آمریکا درباره ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید