اراده کافی برای کاهش تصادفات جاده ای وجود ندارد

به گزارش مجله عکسها، نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تشدید مجازات متخلفین در جاده ها گفت : نیازمند قوانین سرسخت در برخورد با متخلفین هدایت رانندگی هستیم.

اراده کافی برای کاهش تصادفات جاده ای وجود ندارد

به گزارش مجله عکسها، مسعود پزشکیان در آیین شروع به کار بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی جامعه ایمن، اظهار کرد:کسانی که با جان افراد در جاده ها بازی می نمایند، نباید تنها با پرداخت جریمه بتوانند رفتار خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه اراده کافی در کاهش تصادفات جاده ای وجود ندارد، گفت: این که می گوییم اراده هست، ولی برنامه نیست با این موضوع مخالف هستم؛ چراکه اگر اراده باشد ما می توانیم کاری کنیم که فضایی که دربحث حوادث رانندگی به وجود می آید، کاهش یابد، اما متاسفانه با وجود داشتن برنامه اراده کافی برای این مهم وجود ندارد.

نایب رییس اول مجلس با تاکید بر این که باید در جامعه برای جان انسان ها ارزش قائل شویم اعلام نمود: اگر برای جان انسان ها ارزش قائل شویم باید مقرراتی تنظیم کنیم که با متخلفین برخورد شایسته ای که در برابر تخلف آنهاست انجام گردد؛ از این رو بعضی از مواقع قدرت و اصلاح قانونی می تواند در برطرف چالش ها و معضلات اجتماعی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش در مدارس گفت: امروز باید شاهد حضور متولیان آموزش در این همایش مِ بودیم چرا که موضوع آموزش باید از کودکی در ذهن ها نهادینه گردد.

پزشکیان همچنین اشاره ای نیز به اصلاحات زیربنایی در جاده ها و توجه به مسائل فنی داشت و اضافه نمود: بدون شک در کنار مسائل انسانی مسائل زیرساختی از جمله مسائل فنی جاده نیز در در سوانح رانندگی تاثیرگذار است از این رو باید اصلاحات زیربنایی مورد احتیاج در جاده ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 347

به "اراده کافی برای کاهش تصادفات جاده ای وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اراده کافی برای کاهش تصادفات جاده ای وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید