احیای گردشگری اوکراین با گردشگران خاورمیانه

به گزارش مجله عکسها، با وجود تداوم محدودیت های مسافرتی ناشی از شیوع ویروس کرونا در اروپا، گردشگران خاورمیانه ای به منبع اصلی گردشگری اوکراین تبدیل شده اند.

احیای گردشگری اوکراین با گردشگران خاورمیانه

ایسنا: فرانس24، محدودیت های سفری همچنان در سراسر اروچا پابرجاست و از این رو شهر لویو در اوکراین که معمولا مقصد گردشگران اروپایی بود این روزها میزبان گردشگران خاورمیانه ای بخصوص گردشگران عربستان سعودی شده و حضور این گروه از گردشگران سبب امیدواری اوکراین برای احیای صنعت آسیب دیده گردشگری شده است.

در نیمه نخست سال 2021 تعداد گردشگران اهل عربستان سعودی که از اوکراین بازدید کردند به رقم قابل توجه 14000 نفر رسید، این درحالی است که تعداد گردشگران عربستانی در همین بازه زمانی سال گذشته فقط 350 نفر گزارش شده بود.

این اتفاق در پی سیاست های پذیرش بدون ویزا که در اوت سال گذشته به اجرا گذاشته شد و بعلاوه در پی پروازهای مستقیم مقرون به صرفه قیمت اتفاق افتاده است.

در سال های گذشته لویو اغلب مقصد لهستانی ها، بلاروسی ها، ترک ها، آلمانی ها و بریتانیایی ها بوده است. به گفته آژانس دولتی گردشگری اوکراین، سال گذشته گردشگری در شرایط سختی قرار داشت و تصمیم گیری گردشگران برای سفر به کشورها را به شدت تغییر داد.

این تغییرات سبب شده تا در اوکراین بسیاری از فروشگاه های سوغاتی به نصب تابلوهای معرفی و آدرس به زبان عربی روی بیاورند.

با این که تعداد گردشگران عربستانی و بحرینی در اوکراین در طول تابستان افزایش یافته و گردشگری این کشور درحال رونق گرفتن است اما این فرایند سرعت پایینی دارد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1400 بروزرسانی: 11 شهریور 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1876

به "احیای گردشگری اوکراین با گردشگران خاورمیانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احیای گردشگری اوکراین با گردشگران خاورمیانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید