احضار وزیر صمت به مجلس در پی افزایش قیمت خودرو

به گزارش مجله عکسها، به گزارش خبرنگاران، امیرحسن کاکایی استاد دانشکده خودرو دانشگاه علم و صنعت در یک برنامه تلوزیونی گفت: اگر به صورت کامل خودروسازهای داخلی ما خصوصی بشوند دیگر ما با اتفاقات داخلی این شرکت ها کاری نداشتیم و تنها خروجی و ماشین فراوری شده آن ها را نگاه می کردیم. اما تا وقتی که دولت و مجلس بر شرکت های فراورینماینده خودرو نظارت و دخالت می نمایند، حقوق های نجومی و اتفاقات امثال آن در این شرکت ها رخ خواهد داد.

احضار وزیر صمت به مجلس در پی افزایش قیمت خودرو

در ادامه این برنامه احمد رسولی نژاد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی که با ارتباط تلفنی در مصاحبه شرکت داشت و توضیح داد: در پاسخ به مهمان محترم برنامه (امیرحسن کاکایی) می گویم که مجلس دخالتی در شرکت های خودروساز داخلی ندارد اما بر اساس وظیفه نظارت می نماید، جدا از آن در صحبت های آقای کاکایی تناقض های زیادی می بینید که ایرادهای ساختاری را مطرح می نمایند و در نهایت مدافع وضع موجود هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: روزی که وزیر صمت در مجلس برای رای اعتماد در صحن علنی مجلس حاضر شد، نمایندگان موافق هم نظر بودند که ایشان از بدنه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت است و به تمام امور آشنایی دارند. اما اکنون شاهد آن هستیم که نظرهای شتاب زده ای را در حوزه خودرو اظهار داشتند، که به نظر می رسد مطالعه ناکافی و یا مشاوره های اشتباه باعث این آشفتگی بازار خودرو شده است. در این راستا نمایندگان مجلس برای روز یکشنبه هفته آینده وزیر صمت را به مجلس دعوت کردیم تا بیایند و جوابگوی سوالات باشند.

مهدی دادفر کارشناس مسائل خودرو، دیگر مهمان برنامه گفت: اگر خودروسازهای داخلی ما قیمت هایشان را آزاد نمی کردند یقینا در انتهای سال جاری با اضمحلال روبرو می شدند. البته که می دانیم این اتفاق فشار اقتصادی را به مردم و خریداران منتقل می نماید و مردم نیز این انتظار را از مجلس و دولت نداشتند.

وی ادامه داد: ای کاش مسئولین در کنار آزادی قیمت ها به آزادی دسترسی به خودروهای وارداتی هم فکر می کردند. من انتظار نداشتم که زور شرکت های خودروساز داخلی به قدری زیاد باشد که هم قیمت را افزایش دهند و هم واردات را آزاد ننمایند.

منبع: تسنیم

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 2068

به "احضار وزیر صمت به مجلس در پی افزایش قیمت خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احضار وزیر صمت به مجلس در پی افزایش قیمت خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید