احتمال ابتلا به کرونا در قطار بررسی شد

به گزارش مجله عکسها به نقل از پرس اسوسیشن، طبق تحقیقی جدید اگر در سفری 2 ساعته، مسافران قطارها در فاصله 2.5 متری فردی بنشینند که مبتلا به کرونا است، احتمال دارد آنها نیز مبتلا شوند.

احتمال ابتلا به کرونا در قطار بررسی شد

محققان پروژه ورد پاپ در دانشگاه ساوث هامپتون در پژوهش خود متوجه شدند برای ایمن ماندن در یک سفر یک ساعته در قطار افراد باید فاصله اجتماعی بیش از یک متر را رعایت کنند.

این تحقیق براساس اطلاعات قطارهای سریع السیر چین و با همکاری سازمان های دولتی چینی از جمله آکادمی علوم چین انجام شده است.

در تحلیل های در نظرگرفته شده در این پژوهش، شیوع ویروس کرونا بین 19 دسامبر 2019 تا 6 مارس 2020 بررسی و مشخص شد فرد مبتلا به ویروس کرونا به طور متوسط 0.32 درصد از افرادی که تا فاصله 3 صندلی در کنار و 5 صندلی جلو یا پشت سر او نشسته اند را مبتلا می کند.

احتمال ابتلای مسافرانی که در فاصله نزدیکی از فرد مبتلا می نشینند،3.5 درصد است. همچنین نرخ انتقال ویروس به بیمارانی که در یک ردیف نشسته اند نیز 1.5 درصد اعلام شده است.

این پژوهش در ژورنال Clinical Infectious Diseases منتشر شده است.

دکتر شنگجی محقق ارشد این پژوهش می گوید: تحقیق ما نشان می دهد هرچند ریسک ابتلا به کووید19 در قطار بالا است، اما موقعیت صندلی فرد و مدت زمان سفر در انتقال بیماری از فرد مبتلا به بقیه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1245

به "احتمال ابتلا به کرونا در قطار بررسی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال ابتلا به کرونا در قطار بررسی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید