اتحادیه اروپا از تبادل زندانی بین اوکراین واستقلال طلبان روس تبار استقبال کرد

اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای از تبادل زندانی بین اوکراین و استقلال طلبان منطقه دونباس استقبال کرد و خواهان اجرای کامل توافق ها در نشست نرماندی-4 شد.

اتحادیه اروپا از تبادل زندانی بین اوکراین واستقلال طلبان روس تبار استقبال کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اتحادیه اروپا روز یکشنبه با استقبال از تبادل زندانیان بین اوکراین و جمهوری های استقلال طلب دونباس،آن را نمونه خوبی از اجرای توافق نامه های حاصل شده در آخرین نشست نرماندی-4 خطاب کرد.

به نوشته خبرگزاری تاس در بیانیه اتحادیه اروپا بدین منظور آمده است: این نمونه قابل قبولی از اجرای یکی از اقدامات توافق شده در نشست سران نرماندی-4 در نهم دسامبر (دوشنبه 18 آذر) است. اتحادیه اروپا انتظار دارد همه طرف ها در این زمینه شتاب بیشتری به خرج دهند و اجرای اقدامات توافق شده در نشست نرماندی ادامه یابد.

اتحادیه اروپا با اشاره به حمایت از استقلال و تمامیت ارضی اوکراین بر اهمیت اجرای کامل توافق های مینسک از جمله آتش بس دائمی تاکید نمود و متعهد به داوم حمایت از کوشش ها در قالب نرماندی، سازمان امنیت و همکاری اروپا و گروه تماس سه جانبه شد.

اوایل روز یکشنبه، اوکراین و استقلال طلبان روس تبار در جمهوری دونباس زندانیان را تبادل کردند.طبق آمار اولیه، اوکراین 124 نفر را آزاد کرد و جمهوری های دونباس 76 نفر را به کیف تحویل دادند.

روز شنبه ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین از تبادل زندانیان میان مسکو و کی یف در روز یکشنبه خبر داده بود.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیغام/م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 14 بهمن 1398 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 698

به "اتحادیه اروپا از تبادل زندانی بین اوکراین واستقلال طلبان روس تبار استقبال کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا از تبادل زندانی بین اوکراین واستقلال طلبان روس تبار استقبال کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید