ابتلای خوشه ای به کرونا این بار در ژاپن

به گزارش مجله عکسها، مقامات بهداشت هوکایدو، شمالی ترین استان ژاپن، ده ها مورد ابتلای خوشه ای به ویروس کرونا در کافی شاپ هایی که کارائوکه ارائه می دهند را گزارش کرده اند.

ابتلای خوشه ای به کرونا این بار در ژاپن

به گزارش ایرنا، گزارش ها حاکی است در 18 کافی شاپ در ساپورو، مرکز این استان و نواحی مجاور آن، 41 نفر از مشتریان و پرسنل به کرونا مبتلا شده اند و در دو کافی شاپ در ساپورو ابتلای خوشه ای وجود داشته است.

مقامات بهداشتی این شهر می گویند از خطراتی که در کلوپ های کارائوکه از نظر انتشار ویروس وجود دارد، آگاه بوده اند و از این مکان ها خواسته شده بود که موقتا کار خود را تعطیل کنند، اما به ریسک ابتلا به کرونا در کافی شاپ های ارائه دهنده کارائوکه، توجه لازم نشده بود.

مقام های شهری و استانی از این کسب و کار ها خواسته اند که برای پیشگیری از ابتلا های بیشتر اقدامات بهداشتی شدید انجام دهند.

آن ها از مردم می خواهند که به هنگام خواندن آواز در این مکان ها، فاصله فردی را رعایت کنند و ماسک بزنند.

مقامات همچنین می گویند که وجود تهویه مناسب بسیار ضروری است و نیز این گونه کافی شاپ ها باید چندین میکروفون داشته باشند و مکررا آن ها را ضدعفونی کنند.

در ژاپن تا کنون 17 هزار و 332 تن به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد 992 تن فوت و 15 هزار و 493 تن هم درمان شده اند، بقیه هم تحت درمان هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1154

به "ابتلای خوشه ای به کرونا این بار در ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای خوشه ای به کرونا این بار در ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید