ائتلاف الفتح: چطور سفارت آمریکا تبدیل به پادگان نظامی در قلب بغداد می گردد؟!

به گزارش مجله عکسها، ائتلاف الفتح امروز (یکشنبه) با اظهار تعجب نسبت به اقدام سفارت آمریکا در بغداد (انجام آزمایش سامانه پاتریوت) این اقدام را نقض تمامی عرف های دیپلماتیک دانست.

ائتلاف الفتح: چطور سفارت آمریکا تبدیل به پادگان نظامی در قلب بغداد می گردد؟!

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در دبیرستان آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، ائتلاف الفتح در بیانیه ای گفت: اقدامی که سفارت آمریکا در روز شنبه در بغداد انجام داد اقدامی غیرمسؤولانه، عجیب و به منزله نقض تمامی عرف های دیپلماتیک و قوانین بین المللی بود.

این ائتلاف تاکید نمود، اقدام مذکور هشدار می دهد که این نقض علیه حاکمیت ملی و حرمت کشور عراق ادامه می یابد و الا چطور سفارت و هیئت دیپلماتیک تبدیل به مقر نظامی در قلب بغداد می گردد؟ عجیب تر این که چطور تصمیم گیرندگان عراقی با این نقض های علنی موافقت می نمایند و هیچ کاری نمی نمایند؟

براساس گزارش سومریه نیوز و به نقل از این بیانیه، نبود موضع گیری صریح و روشن دولت و همچنین سکوت تمامی طرف هایی که بر اعتبار و صندلی عراق اشک می ریزند، حیرت انگیز است که هیچ کاری نمی نمایند.

این ائتلاف تاکید نمود: آنچه روز شنبه در بغداد در به وحشت انداختن مردم در روز روشن رخ داد آن هم بدون هیچ هشدار قبلی زنگ خطر را به صدا درمی آورد و هشدار می دهد که زیر پا گذاشتن حرمت و حاکمیت عراق ادامه دارد.

این ائتلاف اضافه نمود: از این رو باید همه گروه های ملی مخلص و وفادار به کشور این تجاوزات مکرر را محکوم نمایند و آمریکایی ها دست از اقدامات تحریک آمیز علیه ملت عراق بردارند و سلسله تجاوزات کینه توزانه را متوقف نمایند و دولت عراق هم تدابیر تضمین نماینده برای ممانعت از این رویداد را لحاظ کند.

همچنین در این راستا صفاء المیاحی، نماینده مجلس عراق گفت، اقدام سفارت آمریکا در استفاده از سامانه پاتریوت برای مقابله با موشک ها نقض بزرگی است.

آمریکا سامانه پاتریوت را در اطراف سفارتش در بغداد مستقر نموده تا خود را در برابر حملات موشکی ایمن نگه دارد.

المیاحی به اسپوتنیک، گفت، ورود نیروهای ترکیه به خاک عراق نقض علنی حاکمیت کشور است.

وی اظهار کرد، عراق احتیاج دارد این اقدامات را محکوم کند یا باید شکایت های قضایی علیه این تجاوزات در صورت عذرخواهی نکردن آمریکا یا عدم عقب نشینی نیروهای ترکیه از کشور مطرح شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1198

به "ائتلاف الفتح: چطور سفارت آمریکا تبدیل به پادگان نظامی در قلب بغداد می گردد؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف الفتح: چطور سفارت آمریکا تبدیل به پادگان نظامی در قلب بغداد می گردد؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید