آمریکا دومین صادرکننده نفت به کره جنوبی شد

به گزارش مجله عکسها، آمریکا در ماه ژانویه دومین عرضه کننده نفت خام به کره جنوبی پس از عربستان سعودی بود و 53.3درصد نسبت به سال گذشته نفت بیشتری به این کشور صادر کرد.

آمریکا دومین صادرکننده نفت به کره جنوبی شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش مجله عکسها به نقل از رویترز، اطلاعات گمرک نشان می دهد واردات نفت کره جنوبی از آمریکا 53.3 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. کره جنوبی در نبود نفت خام ایران به خاطر تحریم های آمریکا، به طور یکنواخت از این کشور نفت وارد نموده است.

کره جنوبی که پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام در دنیا است، در ماه ژانویه 1.72 میلیون تن معادل 406055 بشکه در روز نفت خام از آمریکا وارد نموده است که 1.12 میلیون تن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. این رقم همچنین 1.2 درصد از 1.68 میلیون تن واردشده در دسامبر هم بیشتر بوده است.

آمریکا در ماه ژانویه دومین عرضه کننده نفت خام به کره جنوبی پس از عربستان سعودی بود.

افزایش واردات نفت کره جنوبی از آمریکا از آنجا ناشی می گردد که این کشور واردات نفت از ایران را از ماه می 2019 متوقف کرد. کره جنوبی یکی از بزرگ ترین خریداران نفت ایران در آسیا بود.

کره جنوبی در ژانویه هیچ نفتی از ایران وارد نکرد در حالی که سال گذشته در همین ماه 227941 تن معادل 53676 بشکه در روز وارد نموده بود.

کره جنوبی در کل 12.42 میلیون تن معادل 2.94 میلیون بشکه در روز نفت خام در ژانویه وارد کرد که نسبت به 12.46 میلیون تن سال گذشته 0.3 درصد کاهش داشت.

واردات نفت کره جنوبی از عربستان در ژانویه 2.9 درصد به صورت سالانه افزایش داشت و به 3.61 میلیون تن معادل853769 بشکه در روز رسید.

32+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 فروردین 1399 بروزرسانی: 16 فروردین 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 841

به "آمریکا دومین صادرکننده نفت به کره جنوبی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا دومین صادرکننده نفت به کره جنوبی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید