آخرین شرایط رقابت ترامپ و بایدن (

به گزارش مجله عکسها، ترامپ برای اینکه همچنان برای 4 سال آینده در کاخ سفید بماند باید آرای الکتورال تمامی ایالت های رقابتی را کسب کند که کاری تقریبا محال به نظر می رسد.

آخرین شرایط رقابت ترامپ و بایدن (

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

آخرین شرایط رقابت بین ترامپ و بایدن بر مبنای نقشه تعداد کالج های انتخاباتی کسب شده از سوی 2 نامزد اصلی رقیب، حاکی از پیشتازی جو بایدن است.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس نظرسنجی های مختلف و ملی در ایالات متحده آمریکا بایدن همچنان با اختلاف قابل توجهی از ترامپ پیش است و ترامپ راه بسیار دشواری برای کسب 270 رای الکترال در پیش دارد.

آخرین نقشه آرای الکتورال انتخابات 2020 آمریکا بر اساس نظرسنحی های سی ان ان،حاکی از کسب 290 رای الکترال از سوی بایدن و 163 رای الکترال از سوی ترامپ است.

نامزد انتخاباتی پیروز باید حد نصاب 270 رای الکترال را کسب کند و بر این مبنا ترامپ برای اینکه همچنان برای 4 سال آینده در کاخ سفید بماند باید آرای الکتورال تمامی ایالت های رقابتی را کسب کند که از نظر ناظران انتخاباتی آمریکا با توجه به فضای کنونی امری بسیار محال به نظر می رسد.

بر اساس نظرسنجی های کنونی ترامپ برای رسیدن به حد نصاب 270 رای الکترال باید 107 رای الکترال کسب کند؛ آن هم در بسیاری از ایالت های رقابتی که حریف انتخاباتی او در آنها پیشتاز است.

از سوی دیگر نتایج نظرسنجی ها حاکی است رقابت ترامپ و بایدن در بعضی ایالت های رقابتی از جمله ایالت جورجیا که از سال 1992 به هیچ نامزد دموکراتی در انتخابات ریاست جمهوری رای نداده؛ بسیار نزدیک است.

5 ایالت رقابتی که در نقشه با رنگ زرد نمایش داده شده (جورجیا، فلوریدا،اوهایو،آیوا،کارولاینای شمالی) روی هم رفته 84 رای الکتورال دارند و حتی اگر ترامپ بر فرض بتواند تمامی آرای الکتورال این 5 ایالت را از آن خود کند نخواهد توانست به حد نصاب 270 رای الکتورال برای پیروزی در انتخابات دست یابد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: 3napix.ir شناسه مطلب: 1382

به "آخرین شرایط رقابت ترامپ و بایدن (" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط رقابت ترامپ و بایدن ("

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید